РФ вивела в Чорне море більше 10 кораблів у відповідь на навчання НАТО і України

Більше 10 кораблів Чорноморського флоту РФ вийшли з баз в окупованому Севастополі і Новоросійську для проведення навчань в морських полігонах в Чорному морі на тлі спільних навчань НАТО «Морський щит - 2019».

Про це повідомляє прес-служба Південного військового округу Міноборони Росії, пише Центр журналістських розслідувань.

«На першому етапі навчань угруповання кораблів при виході з пунктів базування здійснила проводку за тралом, а потім у складі тактичних груп провела навчання з протиповітряної оборони», – йдеться в повідомленні окружний прес-служби.

У заході задіяні понад 10 кораблів, серед яких ракетні, протичовнові кораблі, підводні човни, нейтральні сили, допоміжні і рятувальні судна, залучені літаки і вертольоти морської авіації та сили ППО флоту.

Повідомляється, що паралельно десант морської піхоти висадився на берег загальновійськового полігону в Криму. Підрозділи морської піхоти Чорноморського флоту відпрацювали завдання десантування з великих десантних кораблів і в складі аеромобільних груп з вертольотів армійської авіації.

  • Рада федерації Росії в середу ухвалила заяву, в якій загрожує Україні «військовим конфліктом» за участю НАТО в разі порушень Україною процедур проходження суден через Керченську протоку.

    Дії Росії в Азовському та Чорному морях свідчать, що загроза з моря для України є не менш серйозною, ніж на суходолі. Звісно, допомога НАТО із забезпечення судноплавства в регіоні є вкрай необхідною, але значно більш важливими є власні зусилля України із захисту своїх інтересів у чорноморському басейні. Але нові українські корвети залишаються купою креслень, а співпраця із закордонними партнерами у цьому напрямку призупинена, бо вони не розуміють ставлення України до власної безпеки. Про це – в інтерв’ю Олександра ПОЛІЩУКА,  експерта з питань оборонного будівництва та безпеки фонду “Майдан закордонних справ” програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів