На Херсонщині вигоріло 129 га очеретяних плавнів

Новини
Заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан (у центрі) Фото: kherson.ipc.org.ua

На даний час у природних екосистемах Херсонської області вже виникли 269 пожеж на площі 227,6 га, з них 96 – пожежі в очеретяних заростях, якими пошкоджено 129 га.

Про це повідомив Вадим Чабан, заступник голови Херсонської облдержадміністрації та голова регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на брифінгу у медіа-центрі «IPC-Херсон», передає Центр журналістських розслідувань.

Він зазначив, що Державна екологічна інспекція в області підрахувала збитки нанесені пожежами у плавнях, які склали 282 тис. грн. З них в національному природному парку «Нижньодніпровський» – 33 тис. грн., в лісомисливських господарствах – 249 тис.грн.

За інформацією Херсонської ОДА, внаслідок пожеж очерету згоріло 3 дачних будинки загальною площею 65 м². За даними власників, орієнтовні збитки становлять 600 тис грн.

6 квітня в гасінні пожеж у плавнях були задіяні Головне управління ДСНС Херсонщини з єдиним протипожежним катером, Херсонська комунальна аварійно-рятувальна служба також з єдиним плавзасобом, катери національного парку «Нижньодніпровський» та катери рибного патруля.

«Велика проблема, яку ми бачимо на комісії, небажання або неможливість представників і голів дачних кооперативів організовувати пожежну охорону, ніяку. Тобто «Це завдання не наше», як кажуть вони», – сказав Чабан.

Як повідомив на брифінгу заступник начальника відділу слідчого управління главку Нацполіції в Херсонській області Артур Пайлеванян, наразі лісомисливськими господарствами Херсонщини подані 7 заяв до правоохоронних органів на відкриття проваджень через пожежі у плавнях.