Нацполіція відкрила 12 проваджень через порушення на виборах

Нацполіція України відкрила 12 кримінальних провадження та склала 13 адміністративних протоколів за фактами порушень на виборах президента.

Фото: npu.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Нацполіції.

“Наразі до поліції надійшло 938 повідомлення про події, пов’язані з виборами. По 12 фактах відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Зокрема, 10 кримінальних проваджень відкриті за ст.158 (незаконне використання виборчого бюлетеня) Кримінального кодексу України. Ще два кримінальних провадження розпочаті за ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищенні або пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України”, – зазначили у відомстві.

Фото: npu.gov.ua

Найбільше повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом, надійшло правоохоронцям в Києві, Дніпропетровській, Харківській та Донецькій областях.

Також поліцейські склали 13 адміністративних протоколів через порушення на виборах.

Фото: npu.gov.ua

Нагадаємо:

  • 21 квітня в Україні проходить повторне голосування (другий тур) на чергових виборах президента. Українці вибирають, хто з двох кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі, має стати главою держави – шоумен, художній керівник студії «Квартал 95» Володимир Зеленський або діючий президент Петро Порошенко.
  • Поліцейські склали адміністративний протокол на кандидата в президенти Володимира Зеленського через правопорушення на виборчій дільниці, де кандидат продемонстрував журналістам виборчий бюлетень з відміткою навпроти свого імені.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine