Україна поскаржилася до Радбезу ООН через указ Путіна про роздачу російських паспортів жителям ОРДЛО

Новини

Жителям окупованого Донбасу РФ буде видавати паспорти за спрощеною схемою. У Верховній Раді вже засудили це рішення. Україна звернулася до Ради Безпеки ООН у зв’язку з указом президента РФ Володимира Путіна.

Як нагадала перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко, це грубе порушення Мінських угод, згідно з якими ОРДЛО – це Україна, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Це спроба повзучої легітимізації псевдореспублік з боку Кремля, продовження російського сценарію створення замороженого конфлікту на Донбасі. Це рішення російського президента вимагає негайної реакції наших міжнародних партнерів, засудження з боку нормандського формату і твердої вимоги негайного його скасування. Це рішення вимагає посилення санкцій проти РФ, що не робить жодного кроку для вирішення війни в Донбасі, навпаки, заморожує цей конфлікт, щоб він надовго був раною на тілі України», – написала Геращенко.

Як повідомив постійний представник України при організації Володимир Єльченко, рішення суперечить Мінським угодам.

«За дорученням Петра Порошенка вже звернулися до Ради Безпеки ООН. Цей нахабний крок суперечить схваленим Радою Безпеки Мінським домовленостями!», – повідомив в Twitter Єльченко.

Згідно з указом президента РФ Володимира Путіна, право отримують особи, які постійно проживають в ОРДЛО «з метою захисту прав і свобод людини і громадянина», на підставі «загальновизнаних принципів і норм міжнародного права», йдеться в указі, розміщеному на сайті Кремля.

  • Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що уряд України буде приймати всі залежних від нього рішення в зв’язку з можливою видачею російських паспортів на тимчасово окупованих територіях Донбасу.