СБУ розкрила особи найманців ПВК Вагнера, яких вербували з числа бойовиків на Донбасі

Служба безпеки України ідентифікувала чергових найманців з позаштатного підрозділу російської військової розвідки ПВК Вагнера, яких вербували з числа бойовиків на Донбасі і переправляли до Сирії на кораблях ВМФ РФ. Факти використання бойового корабля РФ для переправлення найманців не поодинокі.

Ідентифіковано особи 8 найманців (семи українців і росіянина), яких влітку 2016 роки доставили до Сирії на великому десантному кораблі «Цезар Куніков» Чорноморського флоту ВМФ РФ, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на прес-службу СБУ.

Всі вони входили до складу ротної тактичної групи (РТГр) «Карпати» з ПВК Вагнера, також відомої як РТГр «Весна» по позивному її командира – росіянина Дмитрієва Олексія Павловича (16.11.1977 р.н.).

№ 1 – так званий «отаман козачого союзу області війська донського (КСОВД)», громадянин України Сафоненко Юрій Вікторович, 04.02.1967 р.н., прізвисько «Батя»;

№ 2 на обох фото – «осавул та заступник отамана КСОВД, депутат парламенту ДНР», громадянин України Богданов Олексій Валерійович, 17.07.1975 р.н., прізвисько «Сеня».

№3 – «командир взводу загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Ященко Сергій Олександрович, 04.10.1972 р.н., прізвисько «Ящір;

№4 – «боєць загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Шепель Артем Вікторович, 24.01.1989 р.н .;

№5 – «боєць загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Майоров Євген Юрійович, 21.08.1976 р.н., прізвисько «Макар»;

№6 – «боєць загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Григор’єв Олег Олександрович, 01.12.1974 р.н., прізвисько «Гриша»;

№7 – стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Куліца Юрій Сергійович, 15.07.1994 р.н .;

№8 – командир відділення РТГр «Карпати», громадянин РФ Бусигін Юрій Юрійович, 10.12.1979 р.н.

Як мінімум двоє з найманців вбиті під час однієї з перших відряджень «Карпат» в Сирію:

– громадянин України Приходько Едуард Євгенович, 27.02.1968 р.н., прізвисько «Боцман», убитий 8 березня 2016 року;
– громадянин України Кияшко Олександр Ігорович, 19.06.1993 р.н., прізвисько «Кеша», убитий в ніч з 7 на 8 квітня 2016- го.

«Сьогодні СБУ оприлюднить чергову таємницю російських спецслужб. Знаємо, що і ця правда для Кремля, що «божа роса в очі». Не здивуюся, якщо завтра почую офіційну заяву російського Міноборони: «Бойовий корабель ЧФ ВМФ РФ здали в оренду громадянам для морського круїзу. Хто ж знав, що це вбивці і насильники? «Отримані дані в черговий раз наочно викривають брехню вищого командування ВС РФ», – сказав глава СБУ Василь Грицак.

  • Служба безпеки України оприлюднила матеріали, які свідчать, що російські найманці і озброєння доставляються в Судан і інші країни регіону безпосередньо авіацією Міністерства оборони РФ на замовлення ТОВ «М Інвест» – комерційної структури «кухаря Путіна» Євгенія Пригожина.
  • Донедавна приватні військові компанії (ПВК) вважалися неурядовими підрядниками, які надають професійні послуги охорони. Їхні завдання були переважно обмежені охороною виробничих об’єктів, супроводом цінних вантажів чи захистом VIP-персон від нападів. Проте впродовж останніх кількох років Росія вивела цей вид діяльності на принципово новий рівень, демонструючи, що ПВК можуть виконувати наступальні операції і навіть скласти кістяк окупаційної армії. Попри те, що це очевидно заборонено низкою міжнародних законів, світова спільнота не змогла дати результативну відповідь на цю нову загрозу, писав InformNapalm.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine