У Криму окупанти знову провели обшуки у кримських татар – Джелялов

В окупованому Криму російські силовики у вівторок, 30 квітня, провели обшуки в будинках кримських татар в селах Урожайне і Живописне Сімферопольського району а також в Сімферополі.

Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, передає Центр журналістських розслідувань.

Зокрема, о 6:15 озброєні автоматами російські силовики провели обшук с. Урожайне в будинку кримськотатарського активіста Ролана Османова. У будинку знаходилися його літня мати, дружина і двоє малолітніх дітей. Наймолодшій дитині 6 місяців. За словами самого Османова, йому пред’явили «постанову на огляд» і нібито шукали наркотики, але нічого не знайшли. Після завершення обшуку Османова не затримували.

У квітні 2018 року Ролан Османов вийшов з одиночним пікетом на захист Ханського палацу в Бахчисараї з плакатом «Припиніть під виглядом реставрації знищувати історію кримських татар!». Також він приходив до будівлі «суду» в Сімферополі, щоб підтримати затриманих ФСБ в районі Керченської протоки українських моряків.

Крім того, повідомив Джелялов, в селі Живописне силовики провели обшук в будинку кримськотатарського активіста Ділявера Бекірова. Одночасно в Сімферополі був проведений обшук в будинку його сина Руслана Бекірова.

«За словами рідних співробітники МВС приїхали о шостій ранку, коли всі спали. Зайшли в гараж, де нібито виявили паперу з сепаратистськими висловлюваннями. Після чого відчинили двері в будинок. В одній з кімнат нібито була виявлена пляшка з якимсь порошком. Після обшуку Руслана відвезли. Рідні не знають куди саме. За словами Дилявер-агъа, який після обшуку з власному будинку поїхав до сина, Руслан політичної або громадською діяльністю не займався», – зазначив Джелялов.

Пізніше він повідомив, що місцезнаходження Руслана Бекирова рідні з’ясували.

«Після обшуку його відвезли здати аналізи, мабуть на наркотики. Після чого його доставили в Київський РВВС Сімферополя і дали подзвонити рідним. За їх словами у нього візьмуть пояснення і відпустять», – написав перший заступник голови Меджлісу.

Згодом Руслана Бекірова відпустили.

«Зі слів адвоката Еміне Авамілєвої, після проведення аналізу на наркотики Руслана Бекірова відпустили додому. Співробітники поліції навідріз відмовилися пояснювати, за якою статтею порушено кримінальну справу, в чому полягають претензії поліції до Руслана Бекірова, а також надавати копії протоколів обстеження навіть для ознайомлення. Адвокат розповіла про порушення під час проведення обстеження в будинку у Руслана Бекірова, а також Ролана Османова та Ділявера Бекірова. Руслану Бекірову порекомендували не виїжджати з Сімферополя і залишатися на зв’язку до 5 травня, коли буде готовий результат аналізів», – написав Джелялов.

Нагадаємо:

  • 25 квітня під Сімферополем в селі Дубки по вул. Раздеріна російські силовики провели два обшуки в будинках кримських татар.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine