Суд у Москві залишив під арештом чотирьох військовополонених українських моряків

Московський міський суд визнав «законним» продовження арешту чотирьох військовополоненим українським морякам, захопленим у нейтральних водах Чорного моря.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на російські ЗМІ.

«Постанова Лефортовський районного суду Москви щодо обвинувачених … залишити без зміни, апеляційні скарги захисту – без задоволення», – цитує суддю «ТАСС».

Засідання проходило в закритому режимі, на ньому розглядалося продовження арешту Віктору Беспальченко, Володимиру Варімезу, Владиславу Костишину і Сергію Чулібе.

Сьогодні російський суд також розгляне апеляцію на продовження арешту Роману Мокряку, Сергію Цибізову, Андрію Оприску і Євгену Семідоцкому. Апеляції інших військовополонених моряків – 22 і 27 травня.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО «Лефортово» і «Матросская тишина».
  • В березні 2019 року була опублікована доповідь Управління Верховного Комісара з прав людини (УВКПЛ) ООН, згідно з якою всі 24 захоплених військових моряки наділені статусом військовополонених і знаходяться під захистом III Женевської конвенції.
  • 17 квітня Лефортівський райсуд Москви продовжив на три місяці термін тримання під вартою всім 24-м військовополоненим морякам ВМСУ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine