США продовжать постачати Україні летальну зброю – Волкер

Сполучені Штати Америки продовжать співпрацю з Україною для нарощування її військових можливостей, включаючи поставку бойової (летальної) зброї.

Спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер Фото: RFE/RL

Про це під час відеоконференції заявив спеціальний представник Державного департаменту США по Україні посол Курт Волкер, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«Україна, як і будь-яка інша країна світу, має право на самооборону, це право закріплено в Хартії ООН. З певних причин попередньою адміністрацією було прийнято рішення не допомагати Україні з (розвитком) її оборонних можливостей, в тому числі бойових оборонних можливостей. Зараз це скасовано, і США готові співпрацювати з Україною, як ми це робимо з іншими країнами, підтримуючи їх законні оборонні потреби», – сказав Волкер.

Він нагадав, що бюджет США передбачає закордонне військове фінансування, яке затверджується Конгресом. У випадку з Україною, за його словами, таке фінансування спрямовується на поставку необхідного обладнання, такого як протитанкові і антиснайперські системи. США будуть продовжувати консультації з Україною щодо того, які її законні оборонні потреби і що США можуть надати.

«Ми також відкриті для військової торгівлі, коли Україна закуповує військове обладнання в Сполучених Штатах, і це нормальний курс розвитку оборонних можливостей», – додав американський дипломат.

За його словами, у випадку з Україною це особливо важливо, оскільки вона піддається нападам кожен день. «Країна гостро потребує зміцнення власних оборонних можливостей, щоб запобігти подальшим втратам території уздовж лінії розмежування і створити умови, при яких мирні переговори будуть можливі», – зазначив Волкер.

Він також заявив, що Сполучені Штати не мають наміру міняти свою позицію щодо невизнання незаконної анексії Росією Криму.

«Дозвольте мені бути чітким – США не визнають зараз і не визнають в майбутньому анексії Криму Росією. При держсекретарі Помпео ми ввели довгострокову політику щодо відмови від такого визнання, ми ввели санкції в результаті таких дій, і це не буде змінюватися», – підкреслив дипломат.

Відповідаючи на питання про ставлення до дій Росії щодо мілітаризації анексованого Криму, спецпредставник Держдепартаменту США зазначив: оскільки Росія зараз фізично контролює територію півострова, збільшення її військової присутності в регіоні не викликає подиву.

Нагадаємо:

  • Сенат США пропонує збільшити до 300 млн дол. та суттєво розширити безпекову допомогу Україні в оборонному бюджеті на 2020 рік. Це на 50 млн дол. більше в порівнянні з 2019 роком. Із зазначеної суми 100 млн дол. має бути спрямовано винятково на летальні види озброєнь.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine