Зеленський подав до ВР законпроект про імпічмент президента

Президент України Володимир Зеленський в середу, 29 травня, подав до Верховної Ради проект закону про імпічмент глави держави.

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Про це повідомив представник президента у Раді Руслан Стефанчук на брифінгу в Києві, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання Українська правда.

«Президент Зеленський сьогодні передав до Верховної Ради проект закону про особливу процедуру – усунення президента з поста, імпічмент», – сказав Стефанчук.

Також він нагадав, що у ВР є проект закону про зняття недоторканності з народних депутатів і було б непогано прийняти рішення щодо нього.

«Разом із цим законодавчим актом до ВР вкотре спрямовано звернення президента з тим, щоб Рада не забула, що у неї лежить законопроект 7203, яким скасовується депутатська недоторканність», – додав представник Зеленського в Раді.

Крім того, він анонсував подальші законопроекти, зокрема щодо відповідальності за кнопкодавство, щодо депутатських прогулів, відповідальності за корупційні інтереси чи конфлікт інтересів нардепів, кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Стефанчук додав, що Зеленський не буде підписувати закони, які приймалися з порушенням процедури.

За його словами, президентський законопроект про імпічмент відрізняється від уже зареєстрованих у Раді.

Зокрема, представник Зеленського наголосив, що законопроект про імпічмент у ВР мають прийняти окремо. Про це він сказав, коментуючи проект закону про тимчасові слідчі комісії, де, за словами спікера Ради Андрія Парубія, прописаний процес імпічменту президента.

Стефанчук заявив, що в проекті закону про ТСК такого немає.

На сайті ВР вже зареєстровано президентський законопроект №10340.

Також 29 травня зареєстровано проект закону №10339 «Про спеціальну тимчасову слідчу комісії Верховної Ради з проведення розслідування вчинення президентом державної зради або іншого злочину». Ініціатором такого законопроекту був нардеп від БПП Олексій Гончаренко.

  • За інформацією спікера парламенту Андрія Парубія, станом на 22 квітня у Раді було зареєстровано близько 5 законів про імпічмент.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine