КСУ визнав неконституційним е-декларування для активістів-антикорупціонерів

Новини
Конституційний суд України Фото: ZN.UA

Конституційний Суд України прийняв рішення про неконституційність норми закону про обов’язкове електронне декларування доходів громадськими активістами, які ведуть антикорупційну діяльність.

Як повідомляє ZN.UA, відповідне рішення було прийнято в четвер більшістю голосів під головуванням судді Володимира Мойсика, пише Центр журналістських розслідувань.

Рішення про визнання е-декларування для антикорупційних активістів неконституційним було затверджено під час засідання Великої палати Конституційного суду України.

На сайті КСУ повідомляється, що затверджено рішення щодо відповідності Конституції окремих положень законів України «Про запобігання корупції» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб. Однак яке це рішення, не уточнюється.

  • 23 березня 2017 року Верховна Рада підтримала ініціативу президента і внесла зміни в ст.3 закону «Про запобігання корупції». Законопроект був спрямований на звільнення солдатів і молодших офіцерів від подачі е-декларацій.
  • Однак в ході розгляду в другому читанні в документ були внесені суттєві правки, які зобов’язують подавати е-декларації представників антикорупційних громадських організацій.
  • 27 березня президент України підписав поправки до закону про електронне декларування. При цьому в ході зустрічі з громадськими активістами Порошенко ініціював створення спільної робочої групи за участю членів громадських організацій, нардепів та представників Адміністрації президента для розробки узгоджених змін до цього закону в частині, що стосується обов’язку заповнювати е-декларації представниками антикорупційних громадських організацій.
  • 22 березня 2018 Верховна Рада провалила голосування щодо відстрочення е-декларування для членів громадських організацій.
  • Згодом, 13 червня 2018 уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова направила до Конституційного суду подання про визнання неконституційним електронного декларування для громадських активістів.
  • У липні 2018 року в Конституційний суд подали подання про неконституційність електронного декларування для активістів-антикорупціонерів 65 народних депутатів. А у вересні Конституційний суд об’єднав обидва виробництва в одну справу.