Суд не зміг розглянути продовження арешту «екс-міністру охорони здоров’я Криму» через неявку адвокатів

Новини
Петро Михальчевський в Дніпровському райсуді Києва, 16.05.2019 Фото: crimean-process.org

Дніпровський райсуд Києва не зміг винести рішення про продовження арешту “екс-міністру охорони здоров’я” Криму Петру Михальчевському, обвинуваченому в державній зраді, через неявку адвокатів. Колегія суддів перенесла розгляд питання про продовження арешту Михальчевського на 10 червня.

На попередньому засіданні прокурор Корженко клопотав про продовження терміну утримання під вартою Міхальчевському ще на два місяці. Оголошення рішення було призначено на 6 червня, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Бюро судової інформації.

На засідання не з’явились офіційні представники захисту: Валентин Рибін та Ольга Головіна. Колегія суддів поставила питання про виклик “безкоштовного адвоката” для розгляду питання продовження арешту.

На засідання прибув адвокат за призначенням, який пізніше взяв самовідвід.

Нагадаємо:

  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «глави» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму. Михальчевський підписав вручену йому підозру в скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 28 лютого 2019 року прокуратура АРК представила у суді змінений обвинувальний акт у справі Міхальчевського, у якому він обвинувачується за ч.1 ст. 111 (державна зрада) та ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
  • 15 квітня Дніпровський райсуд Києва продовжив на два місяці термін утримання під вартою Петру Міхальчевському.
  • Михальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року. Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що Міхальчевський може бути причетний до дискримінації кримчан. Очолюючи «міністерство охорони здоров’я» на півострові в 2014 році, він проводив політику доступності медичної допомоги тільки власникам паспорта Росії. Слідство опрацьовує і факти, опубліковані в матеріалі Центру журналістських розслідувань щодо участі Міхальчевського в політичний діяльності в окупованому Криму. Екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Госсовєта Криму».