У Криму «суд» обере запобіжний захід затриманим кримським татарам

В окупованому Криму «Київський райсуд» Сімферополя в понеділок, 10 червня, обере запобіжний захід сімом кримським татарам, затриманим співробітниками ФСБ в ході обшуків на півострові. Ще одному затриманому «суд» обере запобіжний захід 11 червня.

Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«10 червня 2019 року о 17:00 відбудеться судове засідання по затриманим в ході обшуків у 8-х кримських татар. Розглядає Київський районний суд», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, сьогодні були затримані:

в Алушті – Ельдар Кантерміров;
в Білогірську – Енвер Омеров (був затриманий по дорозі в Ростов-на-Дону, куди він прямував на суд до зятя) і його син Різа Омеров;
в смт. Зуя Білогірського району – Айдер Джеппаров;
в с. Строганівка Сімферопольського району – Ескендер Сулейманов;
с. Малоріченське під Алуштою – Руслан Нагаєв:
в с. Малий Маяк під Алуштою – Руслан Месутов;
в селі Ізобільне під Алуштою – глава місцевої релігійної громади Ленур Халілов.

ФСБ підозрює їх за ст.205.5. КК РФ (організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації).

Як уточнив кримський адвокат Айдер Азаматов, обрання запобіжного заходу Ельдару Кантермірову пройде у вівторок, 11 червня, також у «Київському райсуді» Сімферополя.

«Обрання запобіжного заходу по Кантімірову Ельдару, якого сьогодні затримали фсбшники, буде завтра в Київському районному суді Сімферополя за адресою: вул.Воровського 16, Сімферополь. Йому пред’явили звинувачення за ч.2, ст.205.5 КК РФ участь в діяльності партії Хізб ут-Тахрір. Сьогодні його направлять в ІТТ Сімферополя. Провину він не визнає, заявив про те, що його переслідують за активну громадянську позицію пов’язану з відвідуванням судів щодо інших громадян Криму і розцінює це як політично вмотивованою акцією проти кримськотатарського народу в цілях залякування, в тому числі і щодо нього самого», – написав Азаматов в Facebook.

Він нагадав, що раніше Кантеміров був притягнутий до адміністративної відповідальності за одиночний пікет біля свого будинку, на який він вийшов, не погодившись з свавіллям силовиків щодо кримських татар. У Ельдара четверо малолітніх дітей, на утриманні чоловіка і літні батьки.

Нагадаємо:

  • 10 червня в Криму російські силовики проводять обшуки і затримання кримських татар. Слідчі дії пройшли в селах під Алуштою, Білогірську, мікрорайонах Строганівка і Кам’янка Сімферополя в будинках родичів фігурантів так званої «справи Хізб ут-Тахрір».
  • В ФСБ заявили, що в окупованому Криму провели обшуки у прихильників організації «Хізб ут-Тахрір», діяльність якої заборонена в Росії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine