У суді Києва закінчили оголошувати обвинувальний акт у справі Вишинського

У Подільському районному суді Києва у вівторок, 11 червня, закінчилось оголошення обвинувального акту у справі керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, який обвинувачується у держзраді.

Адвокат Андрій Доманський та Кирил Вишинський в Подільському райсуді Києва Фото: investigator.org.ua

Як повідомляє Бюро судової інформації, на засіданні представники прокуратури АРК дочитали 79 сторінок обвинувального акту, який почали оголошувати ще 4 квітня, передає Центр журналістських розслідувань.

Згідно з обвинувальним актом, Вишинський закликав до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України, розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї, легітимізацію анексії півострова та так званих «виборів» у «Л/ДНР».

Крім того, обвинувачення вбачає у діях Вишинського обставини, що обтяжують покарання: «вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою», «вчинення злочину обвинуваченим повторно», повторне «вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою».

У обвинувальному акті також зазначалось, що в ході слідства були проведені декілька експертиз (дактилоскопічна, балістична, семантико-лінгвістична та ін.) на загальну суму в 111 тисяч гривень.

Колегія суддів (Павленко, Бородій, Отвіновський) оголосила перерву до 18 червня – для участі у процесі всіх захисників Вишинського.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 26 березня Подільський райсуд Києва продовжив арешт Вишинського до 24 травня.
  • 4 квітня Подільський райсуд Києва розпочав розгляд по суті справи Кирила Вишинського. На його засіданні прокурори розпочали оголошувати обвинувальний акт.
  • 7 травня Подільський райсуд Києва продовжив арешт Вишинському до 22 липня.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine