Денісова і Москалькова домовилися створити робочу групу щодо звільнення ув’язнених

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова домовилася з омбудсменом Росії Тетяною Москальковою про створення робочої групи щодо звільнення ув'язнених.

Омбусмени РФ і України Тетяна Москалькова та Людмила Денісова Фото: Facebook Людмила Денісова

Зустріч омбудсменів пройшла в Москві, повідомила Денісова на своїй сторінці в Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

«Ми обговорили питання можливого звільнення громадян України, які утримуються в пенітенціарних установах на території РФ, а також громадян РФ, які містяться в таких установах України», – написала омбудсмен України.

«Я зазначила, що у президента України Володимира Зеленського є добра воля звільнити всіх», – додала Денісова.

За її словами, за підсумками зустрічі омбудсмени домовилися про формат роботи з цих питань, зокрема, про створення робочої групи, а також про підписання меморандуму про співпрацю для подальших дій.

У свою чергу прес-служба російського омбудсмена повідомляє, що в ході зустрічі з Денісовою Москалькова зазначила, що формат взаємин двох держав у правозахисній сфері переживає позитивні зміни. Вона вітала рішення новообраного президента України Володимира Зеленського «зробити акцент на співпраці саме в сфері захисту прав людини».

Нагадаємо:

  • В інтерв’ю Центру журналістських розслідувань Денісова повідомила, що президент Зеленський розглядає можливість обміну військовополонених та політв’язнів з Росією за формулою «всіх на всіх». «Зараз, я знаю, президентом розглядається можливість обміну всіх на всіх, враховуючи всі ситуації: і що стосується тимчасової окупації АР Крим – наших кримчан, які затримані, які засуджені, які вже відбувають покарання, і деякі вже будуть звільнені, тому що вони п’ять років відбули покарання, яке присудила їм РФ за дії і злочини, які вони не скоювали. І тих, які утримуються на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях», – сказала вона. Денісова вважає, що Росія очікує на сформовану позицію Володимира Зеленського з питань обміну військовополонених та політв’язнів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine