З початку війни на Донбасі загинуло 3332 мирних мешканці і понад 7 тисяч поранені – ООН

За даними ООН, з квітня 2014 року, коли почалися бойові дії на Донбасі, по 9 червня 2019 року на Сході України загинули щонайменше 3332 цивільних мешканці та понад 7 тисяч отримали поранення.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер Фото: uacrisis.org

По це повідомила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, презентуючи нову доповідь Місії щодо ситуації з правами людини в України, передає Центр журналістських розслідувань.

«З середини квітня 2014 року і до 9 червня 2019 року щонайменше 3332 цивільні особи вбиті і більш ніж 7 тисяч поранені», – сказала Фрейзер.

Вона додала, що в 2019 році, з 1 січня по 9 червня, Місія зафіксувала 70 постраждалих серед цивільного населення внаслідок бойових дій. Із них 12 людей загинули, 58 – отримали поранення.

«Це найнижчі показники за увесь час конфлікту», – зазначила Фрейзер.

За її словами, за перші 9 днів червня на Донбасі постраждали ще 12 цивільних громадян – стільки ж, скільки протягом усього травня.

Нагадаємо:

  • Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала в 2018 році 279 жертв серед цивільного населення в результаті війни на Донбасі. Це найнижчий річний показник з початку конфлікту на Сході України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine