Кримчани зрозуміли, що документи про освіту з Криму не дійсні, тому вступають до українських вишів

Кримські абітурієнти зрозуміли, що документи про освіту з окупованого Криму у світі ніхто не визнає, тому їдуть навчатись до українських вищих навчальних закладів на материковій частині України.

Галина Полякова, керівник освітнього центру «Крим – Україна» Херсонського державного університету Фото: kherson.ipc.org.ua

Про це розповіла медіа-центру «IPC-Херсон» Галина Полякова, керівник освітнього центру «Крим – Україна» Херсонського державного університету, говорячи про вступну кампанію для абітурієнтів з окупованого Криму, передає Центр журналістських розслідувань.

За її словами, наразі до освітнього центру ХДУ надійшло понад 55 консультаційних звернень з анексованого півострова.

«Приїжджають з батьками, або тільки батьки, або телефонують. Із розмов з батьками вступників надходить така інформація: кримці зрозуміли, що документи, які вони отримують на окупованій території, ніде в світі нікому не потрібні. І вони розуміють, що треба їхати на материкову частину України та отримувати нормальні документи. Тому подивимось на вступну кампанію цього року з точки зору кількості», – сказала Полякова.

Зараз у Херсонському державному університеті навчаються понад 50 кримчан.

З 3 червня в Україні розпочали роботу освітні центри «Крим-Україна». Основна мета їх роботи – допомогти вступити за спрощеною процедурою абітурієнтам з тимчасово окупованого Криму до вишів материкової України.

В Україні працюють 35 таких освітніх центрів, 5 з них – у Херсоні.

Найбільшою популярністб серед кримчан на Херсонщині користуються Херсонський державний університет та Херсонська державна морська академія.

Нагадаємо, освітні центри «Крим-Україна» працюватимуть до 26 вересня.

Нагадаємо:

  • 3 червня у Херсоні розпочали роботу 5 освітніх центрів «Крим–Україна», через які абітурієнти з окупованого Криму мають можливість вступити в українські заклади вищої та професійно-технічної освіти без здачі ЗНО.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine