Freedom House визначила окупований Крим територією без свободи

Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House в щорічному звіті Freedom in the World 2019 внесла окупований Росією Крим у список місць без свободи. Його оцінка становить 8 балів зі 100.

Фото: ТАСС

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію сайту Freedom House.

«Окупаційний уряд жорстко обмежує політичні і громадянські права, змушує замовкнути незалежні засоби масової інформації і застосовує антитерористичні та інші закони проти політичних дисидентів. Багато українців були депортовані або іншим чином були змушені покинути Крим. Члени корінної кримськотатарської меншини, багато з яких відкрито виступають проти російської окупації, піддаються особливо гострим репресіям з боку влади», – йдеться у звіті.

Freedom House щорічно публікує звіт щодо стану свобод в світі, який дозволяє порівняти політичні і соціальні умови життя людей в різних країнах світу. Кожна країна отримує оцінку за шкалою від нуля до 100.

У список невільних потрапляють ті країни, які не проводять чесні вибори, не мають активних незалежних ЗМІ і не гарантують своїм громадянам базових прав. До переліку невільних, згідно з оцінками Freedom House, потрапили 56 країн і територій.

Росія, згідно з оцінками Freedom House, набрала в 2019 році лише 20 балів зі 100. У списки місць без свободи також потрапили регіони, в яких розташовані російські війська: Південна Осетія в Грузії (10 балів) і Придністров’я (24 бали).

Рейтинг України складає 60 зі 100 – «частково вільна» країна.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine