Санкції за Крим, енергобезпека Європи та зустріч «нормандської четвірки»: брифінг Зеленського і Меркель

Президент України Володимир Зеленський на спільному з канцлером Німеччини Ангелою Меркель брифінгу у вівторок в Берліні зробив ряд заяв.

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Інтерфакс-Україна, Меркель заявила, що санкції щодо РФ не скасують до повернення Криму Україні.

«Ми обговорювали процес щодо суверенітету України і його відновлення, говорили про Донецьк і Луганськ. На жаль, не досягнутий останнім часом прогрес. Санкції не скасовуються, поки Крим не повернеться в Україну», – заявила Меркель.

Зустріч зовнішньополітичних радників країн «нормандської четвірки» (Україна, Німеччина, Франція, РФ) для врегулювання ситуації на сході України запланували на липень.

«З питання повернення до «нормандського формату», з питання термінів цієї зустрічі … Я дуже хочу, щоб ця зустріч відбулася терміново, тому запланована зустріч, перша зустріч робоча запланована вже в липні. Віримо в перемогу і припинення війни», – сказав Зеленський.

Фото: сайт президента

Зеленський заявив про необхідність збереження транзиту російського газу через Україну як для Європи, так і для нашої країни, і висловив сподівання, що вдасться досягти домовленості з Російською Федерацією про транзит газу в Європу без «викручування рук» Україні.

«Збереження транзиту російського газу через Україну, його акумулювання в українських сховищах – це гарантія енергетичної безпеки і України, і Європи. Це цивілізований метод забезпечення справедливого та безпечного європейського газового ринку», – сказав Зеленський.

  • 18 липня Володимир Зеленський перебуває в Берліні з офіційним візитом.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine