До Києва привезли кримськотатарський прапор, який побував в 28 країнах в рамках акції «Об’єднані прапором – #LIBERATECRIMEA»

До київського міжнародного аеропорту «Бориспіль» у понеділок, 24 червня, рейсом з Туреччини прибув кримськотатарський прапор, який протягом 9 місяців подорожував по всьому світу і відвідав 28 країн в рамках акції «Об'єднані прапором - #LIBERATECRIMEA». Прапор, який активісти міжнародного руху #LIBERATECRIMEA розгорнули і підписали в кожній з країн, буде використовуватись в ході заходів, присвячених Дню кримськотатарського прапора, який відзначається 26 червня.

Фото: Facebook Зарема Усеинова

Всі бажаючі приїхали зустріти прапор вранці в аеропорт, «Бориспіль», повідомляє активістка Зарема Усеїнова, передає Центр журналістських розслідувань.

Серед зустрічаючих, зокрема були заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і член Меджлісу Гульнара Бекірова – дружина політв’язня Едема Бекірова, якого російські окупанти незаконно утримують в СІЗО Сімферополя.

Фото: Facebook Зарема Усеинова

У жовтні 2018 року активісти міжнародного громадського руху за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA запустили акцію «Об’єднані прапором – #LIBERATECRIMEA», в рамках якої національний прапор кримськотатарського народу протягом 9 місяців подорожував по всьому світу. На сьогоднішній день прапор побував у 28-ми країнах світу – Австралії, США, Канаді, Малайзії, Ірландії, Великобританії, Португалії, Іспанії, Франції, Люксембурзі, Бельгії, Німеччини, Чехії, Словаччини, Польщі, Швеції, Швейцарії, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литві, Австрії, Болгарії, Італії, Тунісі, Єгипті, Ізраїлі та Туреччині.

Під час подорожі в кожній країні проводилися флешмоби, спрямовані на об’єднання зусиль в деокупації Криму, прояв солідарності з кримчанами, інформування міжнародної громадськості про порушення прав людини на півострові, а також на залучення української та кримськотатарської діаспори, громадян країн Заходу в процес звільнення українських територій, окупованих Росією.

Кримськотатарський Ресурсний Центр опублікував програму заходів в Києві та Київській області, присвячених Дню кримськотатарського прапора.

Вівторок, 25 червня:

12:45 – 13.00 – в м. Пирятин відбудеться хода з кримськотатарським прапором від Пирятинського міської ради до Будинку Культури;

13:00 – 14:00 – святкова зустріч гостей, виступи офіційних осіб і концертна програма біля Будинку Культури.

Середа, 26 червня, Київ:

12-00 – відкриття виставки «Об’єднані прапором – #LIBERATECRIMEA» перед будівлею КМДА, вул. Хрещатик, 36.

15:00 – 18:00 – міжнародний форум «Об’єднані прапором – #LIBERATECRIMEA», присвячений Дню кримськотатарського прапора (колонний зал КМДА, вул. Хрещатик, 36).

17:30 – 18:30 – автопробіг, присвячений Дню кримськотатарського прапора. Старт запланований від головного корпусу КПІ. Учасники автопробігу під’їжджають на Хрещатик до місця початку ходи, і повільно їдуть по Хрещатику паралельно з ходою. Фініш одночасно із завершенням ходи на Майдані Незалежності.

17:30 – 19.00 – конкурс дитячого малюнка на Майдані Незалежності.

18:30 – 19:00 – хода Хрещатиком (кримськотатарський прапор, який об’їздив 28 країн, 40-метровий кримськотатарський прапор, прапори активістів з різних країн, вишита карта України). Місце збору і початку ходи – частина тротуару навпроти магазину «Рошен» біля Бессарабської площі (Хрещатик, 29). Завершення ходи на Майдані Незалежності.

19.00 – 20.00 – мітинг на Майдані Незалежності.

Організатори: Кримськотатарський Ресурсний Центр, Меджліс кримськотатарського народу, міжнародний рух за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA, Національний меморіальний комплекс героїв Небесної Сотні – Музей революції гідності, КМДА, Пирятинський міська рада, Кримський Будинок і Qırım ailesi (Кримська родина).

Нагадаємо:

  • День кримськотатарського прапора щорічно відзначається 26 червня, починаючи з 2010 року. Для його святкування був обраний перший день ІІ Курултаю (національного з’їзду – ред.) кримськотатарського народу, що пройшов 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, на якому прапор був затверджений в якості національного.
  • Кримськотатарський прапор являє собою полотно небесно-блакитного кольору із зображенною в його верхньому лівому кутку золотою тамгою (тарак-тамга, Taraq tamğa) – родовим знаком ханів Гіраїв, який став гербом кримських татар.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine