Спецпідрозділ ЗС України вперше сертифікований як підрозділ сил швидкого реагування НАТО

Вперше в історії військова частина з країни, яка не є членом НАТО, - спецпідрозділ Сил спеціальних операцій Збройних сил України - пройшов сертифікацію як підрозділ SOF (Special forces and special operations forces) і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (NATO Response Force, NRF).

Фото: Facebook Командування Сил спеціальних операцій ЗС України

Про це повідомляє Український мілітарний портал, передає Центр журналістських розслідувань.

«Цією частиною став 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, що проходив відповідні іспити у Литві від західних колег», – пише видання.

NRF були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 у Празі на заміну Союзного Командування Європи Мобільними Силами. Перші перемовини про реорганізації мобільних сил НАТО відбулись у серпні 2002 року у Варшаві з ініціативи міністра оборони США Дональда Рамсфелда.

NRF перебувають у постійній бойовій готовності.

Вони складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів.

Рішення про застосування NRF приймає Північноатлантична рада. Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.

Нагадаємо:

  • У лютому 2016 року генеральний Штаб Збройних Сил України та Штаб Сил спеціальних операцій НАТО домовилися організувати співпрацю в сфері проведення спеціальних операцій.
  • У липні 2016 року президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до низки законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних сил України, які були створені за допомогою НАТО.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine