В Україні в жовтні введуть банкноту 1000 гривень та виведуть монети 1, 2 та 5 копійок – НБУ

Національний банк Україні з 25 жовтня введе в обіг банкноту номіналом 1000 гривень, а з 1 жовтня виведе монети номіналом 1, 2 та 5 копійок. Відповідні заходи спрямовані на впорядкування готівкового обігу гривні.

Про це повідомив на брифінгу в Києві голова НБУ Яків Смолій, передає Центр журналістських розслідувань.

«Наша національна валюта – це те, з чим кожен з нас має справу щодня. Попри те, що безготівкові розрахунки стають дедалі популярнішими в Україні, готівка досі залишається найбільш важливим засобом платежу. Тому для нас особливо важливо, щоб гривня була високоякісною, захищеною і надійною, а розрахунки з нею – комфортними та зручними», – сказав Смолій.

Відповідно до цього, зокрема, Нацбанк вживає такі заходи:

Монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть виведені з обігу з 1 жовтня 2019 року. Також з обігу поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом.

Фото: bank.gov.ua

Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років:

– упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;
– упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

Крім того, Національний банк з 25 жовтня 2019 року вводить у обіг банкноту нового найвищого номіналу – 1000 гривень.

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського.

Фото: bank.gov.ua

«Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році», – повідомив Смолій.

На зворотній стороні банкноти надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

За словами керівника НБУ, після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів.

«Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот. Так він стане більш впорядкованим. Саме ряд з 11-13 номіналів є найбільш вживаним підходом для провідних країн у різних куточках світу – від США, Канади, Великої Британії до Чехії, Данії, Швейцарії та Австралії», зазначив Смолій.

Відео: початок брифінгу з 9:50 хв.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine