«Судді Майдану» розглядатимуть обвинувальний акт у справі Вишинського

У Подільському районному суді Києва 3 липня відбудеться судовий розгляд обвинувального акту у справі керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого обвинувачують у держзраді.

Про це пише Центр журналістських розслідувань.

Усі три члени колегії суддів у справі Вишинського – Олена Павленко, Павло Отвіновський та Юрій Зубець – знаходяться у так званому списку «суддів Майдану».

Зокрема, головуюча Олена Павленко відома тим, що звільнила від відбування п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у три роки бійця харківського підрозділу «Беркут» Андрія Ефіміна, в результаті дій якого 18 лютого 2014 року загинув учасник протестів Сергій Дідич. Павло Отвіновський, як повідомляє громадський рух «Чесно»позбавив одного з учасників  «Автомайдану» права керування автомобілем строком на 4 місяці через те, що він нібито не зупинився на вимогу інспектора ДАІ  29 грудня 2013 року, саме в день, коли проводилася акція протесту – поїздка «Автомайдану» до резиденції Януковича в Межигір’ї.  Юрій Зубець 14 лютого 2014 року постановив оштрафувати учасника акцій протесту на 153 грн за невиконання вимоги міліціонера про зупинку, повідомляє проект «ПроСуд».

Конституційний Суд 25 червня 2019 року визнав неконституційним положення частини п’ятої статті 176 Кримінального процесуального кодексу, за яким неможливо застосувати більш м’який запобіжний захід, ніж тримання під вартою, до підозрюваних у тероризмі, злочинах проти основ національної безпеки України, перешкоджанні діяльності Збройних сил. Раніше саме цією нормою керувалися судді, обираючи тримання під вартою у якості запобіжного заходу для Кирила Вишинського.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • 7 травня Подільський райсуд Києва продовжив арешт Вишинському до 22 липня.
  • Вишинський не визнає провину за всіма фактами, озвученими в обвинувальному акті. Обвинувачений заявив, що вважає процес політично мотивованим і сподівається на звільнення, оскільки «до влади прийшли нові люди».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine