РФ прагне легітимізувати окупацію Криму і створити буферну зону з НАТО – начштабу армії США

Стратегія Росії у Європі, Середземному та Чорному морях полягає у спробах нівелювати трансатлантичні інституції, створити буферну зону, легітимізувати окупацію Криму та позбавити Україну суверенних морських прав, а протидія гібридній агресії Росії має бути багаторівневою.

Начальник штабу армії США Марк Міллі Фото: AP

Про це начальник штабу армії США Марк Міллі написав у листі сенаторам Конгресу США, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«Зокрема, у Чорному морі Росія прагне легітимізувати своє зазіхання на Крим, завадити Україні користуватися суверенними правами у власних територіальних водах та контролювати Керченську протоку», – зазначив Міллі.

Він пояснив, що у ширшому європейському регіоні, включно з Середземним морем, Росія намагається заблокувати розширення НАТО, аби перешкодити наближенню західного політичного та військового впливу до своїх кордонів.

«Росія також намагається нівелювати вплив трансатлантичних інституцій. Вона намагається створити захисний буферний регіон, аби підвищити безпеку власної території», – вказав генерал.

Водночас для протидії політиці Кремля необхідна координація всіх урядових інституцій, так званий «цілісний урядовий підхід», переконаний начальник штабу армії США.

«Успішна кампанія з протидії російській гібридній агресії вимагає комплексного підходу з залученням союзників та партнерів, міжвідомчої співпраці американських інституцій, і навіть зусиль приватного сектору. Об’єднані сили (США -ред.) мають поліпшити інтеграцію власних спроможностей, їхнього ефективного використання, а також посилення наших союзників та партнерів», – зазначив він.

Генерал Міллі відзначив, що російські операції гібридної війни мають багаторівневий та комплексний характер, а тому потребують багаторівневої відповіді з залученням правоохоронних органів, розвідки, дипломатії, фінансового сектору, стабілізаційних та безпекових зусиль.

При цьому, на його думку, США мають прагнути до «стратегічної стабільності» у відносинах з Росією.

  • 11 липня у сенатському комітеті Конгресу США зі збройних сил відбулися слухання щодо номінації генерала Марка Міллі на посаду командувача Об’єднаного комітету начальників штабів армії США. Нині саме він є найбільш імовірним претендентом, аби замінити на цій посаді генерала Джозефа Данфорда, який обіймає її з 2015 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine