Апеляційний суд Амстердама відклав рішення по скіфському золоту

Рішення по скіфському золоту з кримських музеїв Апеляційний суд Амстердама відклав на 6-9 місяців, так як потребує додаткової інформації від сторін.

Експонати з колекції «кримського золота скіфів» в Амстердамі Фото: EPA/UPG

Про це йдеться в проміжному рішення суду, пише Центр журналістських розслідувань.

Суд дав сторонам два місяці на надання додаткової інформації.

«Сторони представили свої думки з поясненнями і позиціями експертів, але Апеляційний суд, проте, потребує додаткової інформації», – йдеться в повідомленні суду.

Нагадаємо:

  • 14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама, розглянувши позов держави Україна до Музею Алларда Пірсона, вирішив повернути скіфське золото Україні. Рішення було винесено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції. В даному випадку це – Україна.
  • 17 січня 2017 року стало відомо, що музеї окупованого Криму почали процес оскарження в Нідерландах рішення Окружного суду Амстердама про повернення колекції скіфського золота Україні.
  • Предметом спору в суді була колекція з 565 музейних предметів наданих «Центральним музеєм Тавриди», «Керченською історико-культурним заповідником», Національним заповідником «Херсонес Таврійський» і «Бахчисарайським історико-культурним заповідником» для експонування в Музеї Алларда Пірсона в період з 6 лютого до 28 травня 2014 року. Конфлікт навколо експонатів виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі» (так зване скіфське золото) виник через анексію Криму Росією, яка сталася, коли експонати знаходилися в Амстердамі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine