КСУ визнав декомунізацію конституційною, а пропаганду комуністичного режиму загрозою для України — ЗМІ

Конституційний суд України визнав закон про декомунізацію конституційним, а пропаганду комуністичного режиму реальною загрозою для сучасної української державності.

Фото: Антикор

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Українську правду».

Згідно з інформацією УП, суд вирішив, що пропаганда комуністичного режиму є спробою виправдати тоталітаризм і запереченням конституційних принципів і демократичних цінностей.

У розкладі роботи суду вказується, що у вівторок у закритому режимі він розглядав питання визначення конституційності закону «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Нагадаємо:

  • 9 квітня 2015 року Верховна Рада прийняла закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів і заборонила їх пропаганду.
  • У травні 2017 року народні депутати від «Опозиційного блоку» та інших фракцій подали подання до Конституційного Суду щодо визнання неконституційним закону про декомунізацію.
  • В рамках декомунізації були демонтовані сотні пам’ятників Леніну і перейменовано сотні населених пунктів.
  • 12 травня 2016 року Верховна Рада України в рамках процесу декомунізації повернула історичні кримськотатарські назви 75 населеним пунктам і районам тимчасово окупованого Криму і перейменувала 72 населених пункти на окупованому Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine