Нацполіція і прокуратура АРК повідомили про підозру росіянину Франчетті, який входив до «Самооборони Севастополя»

Новини
Олександр Франчетті, казак «Севастопольської пластунської сотні» Фото: Instagram А.Франчетти

Слідчі Головного управляння Нацполції в АРК і Севастополі спільно з прокуратурою АРК повідомили про підозру в участі в незаконному збройному формуванні 46-річному громадянину РФ Олександру Фрначетті, який у лютому-березні 2014 року під час незаконної окупації Криму Росією очолював розвідувальну групу «Северный Ветер» у складі так званої «Самооборони Севастополя».

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прокуратури АРК.

«Прокуратура АР Крим під час здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні відносно громадянина Російської Федерації Ф., разом з Головним управлінням Національної поліції в АР Крим, здобули достатньо доказів причетності останнього до участі у не передбаченому законом збройному формуванні «Самооборона Севастополя», у зв’язку з чим 19.07.2019 громадянину Російської Федерації Ф. повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.260 КК України (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань – ред.)», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, під час проведення досудового розслідування встановлено, що російський громадянин протягом лютого–березня 2014 року очолював так звану розвідувальну групу «Северный Ветер», яка входила до складу не передбаченого законом збройного формування «Самооборона Севастополя», що незаконно діяла на території Автономної Республіки Крим.

Фото: cr.npu.gov.ua

«Дана розвідувальна група під керівництвом Ф. перебуваючи на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, здійснювала спостереження та фіксацію інформації стосовно розташування військовослужбовців Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України та правоохоронних органів України, яку в подальшому передавали до командування Військово-Морського Флоту Російської Федерації», – наголосили у прокуратурі.

Фото: cr.npu.gov.ua

За вчинення зазначених злочинних дій, громадянин Російської Федерації Ф. був нагороджений медаллю «За возвращение Крыма» представниками окупаційної влади Криму.

В свою чергу, як повідомили у главку Нацполіції в АРК і Севастополі, матеріали відносно підозрюваного громадянина Росії скеровані для його оголошення у державний/міжнародний розшук.

Як повідомлялося, Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Туристи Путіна: Олександр Франчетті» розповідав про долю громадянина РФ Олександра Франчетті, який під час окупації Криму Росією на початку 2014 року очолював розвідувальний підрозділ «Северный Ветер» так званої «Самооборони Севастополя». Після закінчення «російської весни» на півострові він виявився вже не потрібен Росії. Франчетті виїхав на ПМЖ до Чехії, де перетворився на завзятого критика путінського режиму. Його персоною вже займаються чеські спецслужби, тому що він може становити загрозу безпеці як Чехії, так і для всього Євросоюзу, яким він має право вільно пересуватися.

Нагадаємо:

  • В лютому 2019 року слідчий відділ ГУв АРК та Севастополі оголосив у розшук керівників та учасників спецпідрозділу «Рубеж», який входив до складу незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя». У 2014 році під час окупації Криму Росією члени НЗФ, зокрема, брали участь у захоплені кораблів ВМСУ та військових частин Збройних Сил України у Севастополі. У списку – особи, які були встановлені Центром журналістських розслідувань у спецпроекті «Шуцмани Путіна».
  • 23 березня ГУ Нацполіції в АРК та Севастополі повідомило про підозру у створенні незаконних збройних формувань та посяганні на територіальну цілісність України двом учасникам так званої «Самооборони Криму», які у 2014 році під час окупації Криму Росією брали участь у захопленні українських військових частин на півострові.
  • З початку 2019 року правоохоронці АРК оголосили в розшук 28 учасників незаконного збройного формування «Самооборона Криму», які вчиняли злочини під час окупації півострову Росією. Загалом, починаючи з 2018 року в розшук оголошено 165 представників, у тому числі й керівників, «Самооборони Криму». Щодо 1400 осіб, які входили до незаконного збройного формування, встановлено повні анкетні дані.
  • У кінці квітня 2019 року Нацполіція АРК встановила ще двох учасників незаконного збройного формування «Самооборона Криму».