Про це повідомив генеральний директор Миколаївського суднобудівного заводу Валерій Калашников, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.
«Я його ще не бачив, але точно, на 100 відсотків знаю, що доручення про демілітаризацію недобудованого крейсера «Україна» вже підписано. Це буде не розбазарювання, а чіткий процес демілітаризації. Демонтоване озброєння і обладнання буде встановлено на кораблях ВМС», – сказав Калашников.
За його словами, процес демілітаризації займе до 3 років. Причому, в ньому крім Миколаївського заводу будуть задіяні фахівці різних підприємств, зокрема, «Ера», «Зоря-Машпроект» та інші.
Нагадаємо:
- Ракетний крейсер «Україна» був закладений на потужностях Суднобудівного заводу ім. 61 комунара в Миколаєві в 1984 році на замовлення ВМФ СРСР і повинен був стати четвертим кораблем проекту 1164, відомого під назвою «Атлант». У 1990 році крейсер був спущений на воду, в 1996-му його добудова була припинена в зв’язку з відсутністю фінансування. У 2000-2001 рр. крейсер планувалося ввести до складу ВМС України, однак пізніше було визнано відсутність доцільності в кораблі такого класу для українських ВМС.
- У вересні 2015 року на той час командувач ВМСУ Сергій Гайдук повідомив, що ракетний крейсер «Україна» не потрібен українському флоту і буде проданий, а виручені кошти будуть використані для будівництва нових кораблів.
- В середині грудня 2016 року в Кабміні почалася підготовка проекту постанови про демілітаризацію недобудованого корабля. У березні 2017 року президент України підписав указ про демілітаризацію крейсера «Україна», який не потрібен ВМСУ.