На Азові Берегова охорона ФСБ влаштовує провокації проти катерів українських прикордонників

Новини
Фото: dpsu.gov.ua

В Азовському морі Берегова охорона ФСБ РФ влаштовує провокації проти катерів Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Держприкордонслужби.

«Упродовж двох діб, приблизно в однакові часові періоди, після 21:00, в Маріупольському районі Азовського моря тактичні групи катерів Маріупольського загону морської охорони зі складу Об’єднаних сил спостерігають певні провокативні дії. З напрямку, де розпізнаний один з кораблів Берегової охорони ФСБ РФ, що тримається на певній відстані, з настанням темряви, відбувається освітлення катерів Морської охорони Держприкордонслужби України променем зеленого кольору», – йдеться у повідомленні.

Як вказали у відомстві, так звані сеанси освітлення тривають по декілька хвилин.

«Шкоди здоров’ю екіпажів та виходу з ладу технічних засобів після впливу променя на даний час не зафіксовано. Однак, беручи до уваги, що подібні явища, які мали місце на лінії розмежування на суходолі, неодноразово призводили до травмування військовослужбовців, вжито відповідних заходів із захисту життя та здоров’я персоналу», – додали в Держприкордонслужбі.

Про ці факти прикордонники повідомили територіальні підрозділи військової прокуратури, Національної поліції та СБУ.

Нагадаємо:

  • В кінці 2018 року у Держприкордонслужбі для захисту від вторгнення з моря було створене нове Регіональне управління морської охорони, яке взяло під охорону весь морський кордон України від Ізмаїла до Маріуполя.
  • 18 червня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков обговорив з міністром фінансів Франції Бруно ле Мером питання спільного виробництва патрульних катерів для українських прикордонників. Морська охорона Держприкордонслужби України має отримати 20 французьких патрульних катерів OCEA FPB 98.
  • Радник з програми експертного контролю та безпеки кордонів посольства США Кевін Кільєр США будуть сприяти розвитку корабельно-катерного складу Морської охорони Державної прикордонної служби України і передадуть морським прикордонникам два катери.