Зеленського, який хотів продати президентські літаки, буде возити авіакомпанія Коломойського

Авіакомпанія Windrose (Роза Вітрів), яку пов’язуть з групою «Приват», виграла тендер на перевезення вищих посадових осіб України до кінця 2019 року. Компанія здійснюватиме літерні перевезення на середньомагістральних напрямках і надаватиме послуги з резервування для державного авіаційного підприємства «Україна», літаки якого обіцяв продати Володимир Зеленський ще до перемоги на виборах.

Фото: windrose.aero

Відповідна інформація оприлюднена на сайті системи ProZorro, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Як повідомляється, контракт вартістю 35,1 млн грн укладено 2 серпня за підсумками переговорної процедури, оскільки інших учасників у тендері не було. Оплата буде здійснюватись за фактом надання послуг упродовж 20 робочих днів. Джерело фінансування – кошти ДП «Україна» на 2019 рік.

Згідно з українським законодавством, літерні рейси виконуються для перевезення повітряним транспортом вищих посадових осіб України, а також голів держав і урядів зарубіжних країн, які прибувають в Україну чи перетинають її повітряний простір.

Авіаперельоти перших осіб у 2019 році обійдуться держбюджету в 90 млн гривень.

Авікомпані Windrose була заснована у 2003 році. Її парк налічує 13 літаків: сім – Embraer ERJ-145, п’ять – Airbus A321 і один – Airbus A320.

За твердженнями ЗМІ, авіакомпанія входить у сферу впливу фінансово-промислової групи «Приват», співвласниками якої є олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Однак офіційно ця інформація не підтверджена. У Державному реєстрі юридичних осіб засновниками компанії вказані ТОВ «Райдел» (Київ), ТОВ «Феста», «Ренлі» (Дніпро) і дві кіпрські компанії – Bregenzer Limited і Perfekciy Ltd.

  • 18 квітня 2019 року після першого туру президентських виборів тоді ще кандидат Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню «РБК-Україна» заявив, що три літаки, які є у авіапарку ДП «Україна», треба «продати до бісової матері», а він в разі перемоги на виборах хотів би літати рейсовими літаками.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine