Український курсант став кращим зарубіжним випускником Королівської академії сухопутних військ Великої Британії

Український курсант Артем Бараненко отримав нагороду як кращий зарубіжний випускник Королівської академії сухопутних військ Великої Британії. Він - кадет Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного і перший українець, який удостоївся цієї високої відзнаки.

Артем Бараненко, випускник Королівської академії сухопутних військ Великої Британії Фото: Facebook British Embassy Kyiv

Про це повідомляє посольство Великої Британії в Україні у Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

«Українець Артем Бараненко отримав особливу відзнаку – Меч найкращого закордонного випускника Королівської академії сухопутних військ Великої Британії в Сандгерсті в цьому році! Щороку відзнака присуджується курсанту, який продемонстрував найвищі результати у навчанні та під час іспитів», – йдеться у повідомленні.

Артем Бараненко, випускник Королівської академії сухопутних військ Великої Британії Фото: Facebook British Embassy Kyiv

Як зазначили британські дипломати, в цьому році в Королівській академії навчалося 33 офіцери, що представляли збройні сили 22-х різних країн: від Афганістану, Албанії, Азербайджану до України і США.

«Артем – кадет Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та один із 15 українців, які навчались у Сандгерсті (Королівська академія приймає слухачів з України з 1997 року). Він став першим українцем, який удостоївся цієї високої відзнаки в стінах цього закладу», – повідомили у дипустанові.

Фото: Facebook British Embassy Kyiv

Нагороду українцю вручав заступник Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, генерал Сер Джеймс Еверард, лицар найпочеснішого ордена Лазні.

Артем Бараненко з батьками Фото: Facebook British Embassy Kyiv

На випускний церемонії Академії також були присутні батьки Артема.

Нагадаємо:

  • У жовтні 2015 року троє курсантів Академії Військово-морських сил ім. Нахімова в Севастополі, які з групою своїх товаришів в березні 2014 роки після окупації Криму відмовилися приймати присягу Росії, закінчили навчання в Британському Королівському військово-морському коледжі в Дартмут. Вони разом з українськими військовими, які залишилися вірними присязі Україні, вийшли з території окупованого Криму і продовжили навчання в Одесі. Частина з них потім була направлена на навчання в європейські військові вузи.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine