Кабмін України прийняв постанову про створення Єдиного держреєстру ветеранів війни

Кабінет міністрів України на засіданні 14 серпня ухвалив постанову про Єдиний держреєстр ветеранів війни.

replyua.net

Про це повідомила прес-служба Міністерства у справах ветеранів, пише Центр журналістських розслідувань.

«Постанова Кабміну визначає порядок створення, ведення, доступу до відомостей Єдиного державного реєстру ветеранів війни та порядок отримання інформації з інших реєстрів та інформаційних баз даних щодо фізичних осіб для внесення відомостей до реєстру», – розповіла міністр у справах ветеранів Ірина Фриз.

За її словами, зроблені всі необхідні кроки для нормативно-правового регулювання розробки реєстру – прийнятий закон і підзаконні акти.

«Технічні вимоги до техзавдання підготовлені. Наступним етапом є підготовка техзавдання, яке повинно отримати фінансову підтримку наших міжнародних партнерів. Після цього відбудеться розробка і створення ІТ-системи реєстру», – додала вона.

Нагадаємо:

  • Верховна Рада 7 лютого ухвалила за основу та в цілому законопроект 9508 про створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Він вступив в силу 1 березня. Відповідно до закону, Єдиного державного реєстру ветеранів війни – це «єдина державна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збору, реєстрації, накопичення, зберігання, захисту та знеособлення інформації про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції гідності, членах сімей таких осіб та інших осіб ». Передбачено, що доступ до відомостей про фізичних осіб, які внесуть до реєстру, буде обмежений.
  • За даними Моніторингової місії ООН, в результаті збройного конфлікту на сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули від 12 800 до 13 000 людей. Приблизно 3300 загиблих на Донбасі були цивільними особами, 4000 – військовослужбовцями української армії, а 5500 – підтримуваними Росією озброєними бойовиками. Ще від 27 тисяч до 30 тисяч осіб отримали під час конфлікту поранення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine