Кабмін повинен терміново зайнятися проблемами забезпечення прав дітей в Криму – дитячий омбудсмен

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба вважає, що новий уряд, який сформує новообрана Верховна Рада, має невідкладно розпочати вирішувати проблеми забезпечення прав дітей в окупованому Криму.

Дитячий омбудсмен Микола Кулеба і представиник президента в АРК Антон Кориневич Фото: president.gov.ua

Про це йшла мова під час зустрічей дитячого омбудсмена з представником президента в АРК Антоном Кориневичем, заступником прокурора АРК Анатолієм Коцурою та прокурорами прокуратури автономії, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Офісу президента України.

«На території Автономної Республіки Крим залишилося мешкати понад 450 тисяч наших дітей. Наразі низка процедурних питань щодо реалізації цими дітьми своїх конституційних прав не вирішена. На жаль, Міністерство соціальної політики, яке є центральним органом виконавчої влади і до компетенції якого належать питання прав дитини, ігнорує проблеми дітей, котрі перебувають на тимчасово окупованих територіях. Вважаю, що з формуванням нового уряду нам необхідно невідкладно взятися за їхнє вирішення», – наголосив Кулеба.

Під час зустрічей обговорювалися проблемні питання, пов’язані із захистом прав дітей. Зокрема, йшлося про отримання ними паспортів громадян України, перетин адмінкордону дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, які не мають опікуна/піклувальника, призначеного органами влади України, а також про представництво інтересів дітей, які проживають в АР Крим, в українських судах.

Уповноважений з прав дитини ініціюватиме перед новим Кабінетом Міністрів створення робочої групи за участі представників Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Державної прикордонної служби, громадських організацій, які працюють у сфері захисту прав осіб, які мешкають в АР Крим, для комплексного вирішення питань дітей на тимчасово окупованих територіях.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine