США повертають Україні картину, викрадену нацистами під час Другої світової війни

Новини
Фото: Facebook Посольство України в США

Сполучені Штати повертають Україні картину художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка у часи Другої світової війни була викрадена нацистами з Дніпропетровського художнього музею. Це перший результативний випадок співпраці на офіційному державному рівні України та США у поверненні пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон.

Про це повідомляє посольство України в США, передає Центр журналістських розслідувань.

«Посольство України в США разом зі Службою зовнішньої розвідки України у співпраці з ФБР, Державним департаментом США та Прокуратурою Округу Колумбія завершили кількарічні заходи і процедури, завдяки яким стало реальним повернення до України картини художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка у часи Другої світової війни була втрачена з Дніпропетровського художнього музею та згодом опинилась в США», – йдеться у повідомленні.

Втрачений витвір мистецтва вдалось повернути, зокрема, і завдяки доброзичливому ставленню американської родини Девіда та Габріели Трейсі, в яких картина перебувала останні тридцять років.

Посол України в США Валерій Чалий під час офіційної церемонії передачі картини подякував всім, хто доклав зусилля, щоби цей історичний день став реальністю. Він наголосив, що повернення картини в Україну – це результат багаторічної спільної праці і промовистий жест не тільки стратегічного партнерства між Україною та США, але й дружби між нашими народами.

Посол також висловив надію, що відкритий шлях до взаємодії України та США у поверненні культурних цінностей принесе ще багато нових успішних проектів у майбутньому.

Фото: Facebook Посольство України в США

Нагадаємо:

  • 6 травня 2016 року українські прикордонники в ході спільної з військовою прокуратурою спецоперації виявили в Одеській області 17 унікальних картин, викрадених 11 листопада 2015 року з міського музею Кастельвеккьо в італійському місті Верона. Колекція, в якій були роботи Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньи, була перехоплена у 1,5 км від державного кордону, при підготовці до переправи на територію Молдови.
  • Картини були повернуті до Верони.