У Сімферополі пройшов перший кримськотатарський книжковий ярмарок, який стане щорічним

В окупованому Криму в Сімферополі в мікрорайоні компактного проживання кримських татар Ак-Мечеть з великим успіхом пройшов перший кримськотатарський книжковий ярмарок, який його організатори планують зробити щорічним.

Фото: Qaradeniz Production / Ильдар Ибрагимов

Ярмарок спільно організували жіночий журнал «Nenkecan», продакшн-студія Qaradeniz Production і банкетний зал «Ешиль ада», повідомляє сайт Crimean Tatars, який розповідає про життя кримських татар.

На заході художню і дитячу літературу представили близько 10 приватних видавництв.

Фото: Qaradeniz Production / Ильдар Ибрагимов

Також свої твори на ярмарку представили понад 30 авторів – художню, історичну, педагогічну і дитячу літературу. Презентації супроводжувалися вокальними та хореографічними постановками.

Фото: Qaradeniz Production / Ильдар Ибрагимов

Письменники також провели для гостей ярмарку автограф-сесії.

Ярмарок відвідали понад тисячу осіб. Для тих, хто не зміг на нього потрапити, студія Qaradeniz Production вела пряму трансляцію в інтернеті.

Фото: Qaradeniz Production / Ильдар Ибрагимов

Організатори ярмарку обіцяють, що він стане щорічним.

«У нашого народу величезна потреба в таких заходах. Вона зумовлена насамперед тим, що люди хочуть знати про свою культуру, свою історію, про самих себе, знати свою рідну мову і бажають навчити своїх дітей рідної мови. Це ще раз підтверджує той факт, що ми повинні такі заходи робити. Наш оргкомітет ставив перед собою таке завдання, що це повинно бути не разовим заходом, а щорічним», – розповіла генеральний директор продакшн-студії Qaradeniz Production Ельзара Іслямова.

Захід був організований без участі окупаційної «влади» Криму.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine