В Україні має бути центр прийняття рішень для формування політики щодо окупованих територій – Дворецька

В Україні має бути єдиний центр прийняття рішень для формування державної політики щодо окупованих територій Криму і Донбасу. В Офісі президента треба призначити людину, яка відповідатиме за цей напрямок.

Олександра Дворецька, координаторка офісу з розробки гуманітарної політики тимчасово окупованих територій Фото: investigator.org.ua

Про це Олександра Дворецька, координаторка Офісу з розробки гуманітарної політики тимчасово окупованих територій у Міністерстві культури, молоді і спорту України заявила у програмі «Питання національної безпеки» (проект Центр журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська)

«Не можна сказати, що її (політики – ред.) зовсім немає. В нас є нібито якісь загальні бачення: що ми не визнаємо окупацію Криму, що ми продовжуємо тиснути і намагаємося на міжнародній арені досягати того, щоб приймалися резолюції щодо Криму і Донбасу, ми говоримо про те, що ми звільняємо людей, намагаємося моніторити дотримання прав людини … Але мені здається, що найголовніше – це відсутність центру прийняття рішень. Тому що Міністерство з питань тимчасово окупованих територій не стало центром прийняття рішень по політиці щодо окупованих територій. Ми знаємо, що рішення приймалися на Банковій, в РНБО, щось приймалося і в МінТОТ. Але в них в положенні було написано, що вони формують цю державну політику. Проте ми розуміємо, що більшість їх ініціатив, і вони самі кажуть про це, не були підтримані», – сказала Дворецька.

Для прикладу вона нагадала, що так і не були підтримані ініціативи МінТОТ про надання переселенцям права голосу на місцевих виборах, про виплати пенсій на окупованих територіях, про реєстрацію актів цивільного стану за адміністративною процедурою для людей, що народилися чи померли на окупованих територіях.

«Я думаю, ми зараз знаходимося перед викликом, чи зможемо ми досягти, щоб такий центр прийняття рішень з’явився. Його зараз теж немає, адже він не може з’явитися нізвідки. Від того, що об’єднали два міністерства, які не формували цю політику, воно не стане міністерством, яке раптом почне формувати. Я думаю, що зараз найважливіше визначити в Офісі президента людину, яка буде конкретно за це відповідати, тому що ми розуміємо, що дуже багато чого залежить від того, який сигнал буде поступати звідти. Якщо вони скажуть, що у вас є мандат на те, щоб це робити, я думаю, така політика буде … Мені здається, що зараз є бажання це зробити, але ще поки недостатньо знань щодо того, як це робити», – вказала Дворецька.

Нагадаємо:

  • 15 листопада 2018 року заступник міністра з питань внутрішньо переміщених осіб і тимчасово окупованих територій України Георгій Тука заявив, що Кабмін не має даних про реальну кількість внутрішньо переміщених осіб в країні.
  • В кінці січня 2019  року Головне управління Нацполіції в АРК та Севастополі спільно з Одеським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України та прокуратурою АРК викрили факт розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах, виділених за програмою адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) з тимчасово окупованих Криму та Донбасу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine