Двоє суддів, які визнали націоналізацію «Приватбанку» незаконною, збрехали в деклараціях – Bihus.info

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Ігор Качур та в.о. голови суду Володимир Келеберда, які у квітні 2019 року визнали націоналізацію «Приватбанку» незаконною, не внесли у декларації будинки та квартири, якими регулярно користуються.

Фото: bihus.info

Про це йдеться у сюжеті Марини Ансіфорової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» видання Bihus.info.

Журналісти зафіксували, що Качур щоранку виїжджає на роботу із заміського будинку у селі Іванковичі, користування яким він не зазначив у своїй декларації. Земельна ділянка, на якій розташований будинок, належить батькові судді Анатолію Качуру, який стверджує, що будував маєток саме він, а не його син. Однак проживає у маєтку, на території якого розташовані штучні ставки, гостьовий будинок, будка охорони та власна капличка, саме суддя.

Окрім цього, у власності родини судді щонайменше 8 квартир у Печерському районі Києва: 4 з них придбані до початку роботи Качура у Окружному адмінсуді Києва, ще 4 – уже під час суддівства. Серед них – 3 квартири у житловому комплексі «Бульвар Фонтанів», ціни на які стартують від 3,5 млн грн.

На них, за словами Качура-старшого, заробив теж він – нібито завдяки «лобізму законопроектів» в часи роботи у Верховній Раді та Кабінеті міністрів України.

У відповіді на запит видання йдеться про те, що в період з 1992 по 2000 роки посадовий оклад Анатолія Качура у Кабінеті міністрів становив від 6910 карбованців до 330 гривень. Приблизно стільки ж він отримував на різних посадах у Секретаріаті Верховної Ради з 2000 по 2005 роки.

Інший суддя з трійки у справі щодо «Приватбанку» Володимир Келеберда не вказав у декларації заміський будинок у селищі Літки. Будинок знаходиться у власності екс-дружини судді Олени Келеберди. Попри розлучення, пара, за словами консьєржів, продовжує спільно мешкати в київській квартирі. Також журналісти зафіксували, як Келеберда у домашньому одязі ходить біля будинку своєї колишньої дружини. За словами судді, приїжджає він туди до своїх дітей.

У 2013-2015 роках ділянки тут отримала екс-дружина судді та його матір Марія Келеберда. Попри розлучення, у липні 2019 року, поруч із ділянками екс-дружини судді отримав ділянку і брат судді Сергій Келеберда.

Нагадаємо:

  • 18 квітня трійка суддів Окружного адмінсуду Києва визнала незаконною націоналізацію «Приватбанку»/ 13 червня Нацбанк України подав скаргу до Вищої ради правосуддя на суддів Окружного адмінсуду, мотивуючи її тим, що судді «розтягнули» розгляд справи на 22 місяці.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine