У Криму силовики провели обшук у будинку голови Судакського регіонального меджлісу Аметова

Новини
Судак, Ільвер Аметов (в центрі) Фото: Facebook Крымская солидарность

В окупованому Криму російські силовики в п’ятницю, 27 вересня, провели обшук в будинку і приміщенні кафе, яке належить голові Судакського регіонального меджлісу, ветерана кримськотатарського руху Ільвера Аметова. Після обшуку поліцейські відвезли з собою експонати домашнього музею: старовинну зброю, предмети культури, побуту та історії кримських татар, які Алієв колекціонує понад 20 років.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

За інформацією активістів, обшук проходив відразу в двох місцях: в домоволодінні Ільвера Аметова, розташованому у масиві Асрет, де знаходився сам власник, і в його кафе на Набережній Судака, де в приміщенні знаходилася його дружина.

Обшук будинку Ільвера Аметова у Судаку Фото: Facebook Крымская солидарность

Обом було пред’явлено постанову на проведення обшуку в зв’язку з порушеною кримінальною справою.

За повідомлення «Кримської солідарності», з дому Аметова співробітники силових структур винесли старовинні експонати.

«Забрали старовинні: наган, шмайсер і ще дві рушниці. Відомо, що він утримує приватний історичний музей, в якому зібрані предмети культури, побуту та історії кримських татар. Він колекціонує предмети старовини вже близько 20 років. Все почалося з глечика, в якому мама з села передавала йому молоко. З тих пір невелика колекція виросла в цілий домашній музей, для якого він побудував окреме приміщення», – розповіли активісти.

Також у Аметова вилучили посвідчення члена Меджлісу кримськотатарського народу.

Як обгрунтування для проведення «оперативно-розшукового заходу» поліцейські пред’явили документ, який підписав «міністр внутрішніх справ по Республіці Крим» Павло Каранда, з якого випливає, що в діях Аметова вбачаються «ознаки діяння, передбаченого ст.ст. 238 ч.1 (виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки) 282.2 ч.1 (організація діяльності екстремістської організації), 280 ч.1 (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) КК РФ».

І будинок, і кафе продовжують блокуватися силовиками.