«Тигр» Жириновського для бойовиків «ЛНР»: слідчі СБУ впізнають фігурантів по відео з мережі

Слідчі СБУ у рамках розслідування кримінального провадження за фактом фінансування тероризму розшукали в мережі Інтернет фото- та відеоматеріали, за якими намагаються ідентифікувати чоловіка, що допомагав депутату Держдуми РФ, лідеру ЛДПР Володимиру Жириновському перегнати куплений ним армійський бронеавтомобіль «Тигр» бойовикам так званої «ЛНР» на окупованому Донбасі.

Депутат Держдуми РФ, лідер ЛДПР Володимир Жириновський Фото: UNIAN

Центр журналістських розслідувань розшукав деякі фото та відео, які згадуються в ухвалі Шевченківського районного суду Києва від 2 жовтня 2019 року.

Кримінальне провадження, у якому фігурує Жириновський, відкрита у вересні 2018 року. Розслідування веде Головне слідче управління Служби безпеки України. Провадження кваліфіковано за ст.258–3 КК України (фінансування тероризму).

За інформацією із ухвали суду, слідчі встановили, що в травні 2014 року громадянин України, дані якого вже відомі слідству, супроводжував бронеавтомобіль «Тигр» на російській реєстрації, який депутат Держдуми РФ Жириновський подарував бойовикам терористичної організації «ЛНР». Армійський позашляховик незаконно переправили через державний кордон України з Росії, далі машину отримали терористи.

У мережі з’явилися фото та відео, на які згодом звернули увагу в СБУ. Слідчі хочуть ідентифікувати людину, яка зафіксована на відео- та фотоматеріалах. Для цього запросили судово-портретну експертизу.

Центр журналістських розслідувань розшукав деякі фото та відео, які згадуються в ухвалі.

Отже, співробітники СБУ просять експертів відповісти на питання про те, чи одна й та сама людина з’являється на різних фото та відео.

Відео «Батальон ВДВ ДШБ Луганск – 1 серия», таймкод: 02:52 – 02:59

Відео «Батальон ВДВ ДШБ Луганск – 1 серия», таймкод: 02:52 – 02:59

Фото з групи «Славянский Щит», особа четверта зліва в цивільному одязі

Нагадаємо:

  • У листопаді 2018 року слідчі СБУ також просили дозволу на судово-портретну експертизу, щоб встановити інших учасників справи «Тигра» Жириновського».
  • У 2016 році Генпрокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо українців, які погрожували прикордонникам вчинити вибух на пропускному пункті «Ізварине», забезпечивши проїзд «Тигра». Також було розпочате заочне судове слідство у справі бойовика, який перетинав кордон України на броньовику.
  • У жовтні 2018 року ГПУ направила до суду обвинувальні акти стосовно лідера Ліберально-демократичної партії Росії Володимира Жириновського й ще двох депутатів Держдуми Михайла Дегтярьова й Олексія Діденко, яких підозрюють у фінансуванні терористичних угрупувань «ЛНР» і «ДНР». Їх обвинувачують у тому, що протягом 2014–2017 років члени «групи Жириновського» проводили в Росії збір коштів, на які пізніше купували засоби матеріального забезпечення терористів. Зокрема, придбали шість автомобілів російського виробництва, які використовувалися бойовиками під час боїв за Донецький аеропорт.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine