Рада прийняла закон про «викривачів корупції»

Верховна Рада 17 жовтня ухвалила закон про викривачів корупції.

За ухвалення у другому читанні з техніко-юридичними правками законопроєкту №1010 «Про внесення змін до закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» проголосувало 252 народні депутати.

«Проєкт закону розроблено з метою визначення правового статусу викривачів – осіб, що повідомили про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, встановлення прав, гарантій та механізмів захисту таких осіб та прирівняних до них осіб. Досягненню зазначеної мети сприятиме внесення пропонованих змін до закону України «Про запобігання корупції» та низки інших законодавчих актів України», – ідеться в пояснювальній записці до документа.

Він передбачає, що викривач, який повідомив про корупційний злочин, матиме право на винагороду, розмір якої визначатиме суд у межах 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру заподіяної державі шкоди.

Викривача буде звільнено від юридичної відповідальності, йому нададуть державний захист.

Нагадаємо:

  • Заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка запропонував «заохочувати» осіб, які викривають топ-корупціонерів, матеріальної нагородою в розмірі 10% від суми відшкодованих державі збитків або від суми викритого хабара.
  • Законопроект (№1010) про внесення зміни до закону про запобігання корупції по викривачів корупції був внесений до Верховної Ради президентом України Володимиром Зеленським 29 серпня.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine