Суд в окупованому Криму відмовив в апеляції по «справі Веджіє Кашка»

«Верховний суд Криму» залишив чинним вирок кримським татарам, засудженим у «справі Веджіє Кашка», і відмовив у задоволенні клопотань захисту.

Фігуранти «справи Веджіє Кашка» у «Київському райсуді Сімферополя Фото: Риза Асанов

Про це пише сайт «Кримський процес»

Колегія суддів у складі Олега Лебедя, Нани Петюшевой і головуючого Едуарда Білоусова залишила в силі вирок засудженим у «справі Веджіє Кашка» і відмовила в задоволенні клопотання захисту про забезпечення гласності судочинства – адвокати просили перенести слухання в більш місткий зал, оскільки на засідання було допущено всього десять слухачів. 

Клопотання про забезпечення явки потерпілого Айтана Юсуфа і про дослідження відеофайлів, які можуть свідчити про можливе підкиданні зброї в домоволодіння Асана Чапуха, також були відхилені. 

Адвокати вимагали перекваліфікувати дії засуджених з вимагання на самоуправство, а також виправдати Чапуха в частині зберігання зброї через відсутність доказів звинувачення. 

Нагадаємо:

  • 23 листопада 2017 року Сімферополі російські силовики затримали кримських татар – Кязіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі, яких звинуватили в нібито «вимаганні в особливо великому розмірі» у громадянина Туреччини. У момент затримання активістів стало погано ветерану кримськотатарського національного руху 83-річній Веджіє Кашка, яка перебувала з ними. Жінку забрала з місця подій «швидка», однак вона померла по дорозі в лікарню.
  • Громадянин Туреччини Юсуф Айтан шахрайством вкрав гроші сім’ї Веджіє Кашка. активісти намагалися допомогти її сім’ї повернути кошти. Юсуф Айтан пообіцяв повернути гроші і запросив Веджіє Кашка разом з активістами в кафе нібито для передачі коштів. Там їх і затримали силовики. «Кримське управління ФСБ» звинуватило затриманих активістів в «вимаганні в особливо великому розмірі» у громадянина Туреччини.
  • 24 січня 2019 року «Київський райсуд» Сімферополя задовольнив клопотання захисту і змінив запобіжний захід фігурантам «справи Веджіє Кашка» Бекіра Дегерменджі, Казімії Аметова і Руслану трубач з утримання під вартою на домашній арешт. Раніше «суд» відправив під домашній арешт четвертого фігуранта справи Асана Чапуха.
  • 1 березня «Київський районний суд» Сімферополя продовжив домашній арешт фігурантів «справи Веджіє Кашка» до 7 травня.
  • 10 квітня на засіданні «Київського райсуду» Сімферополя «прокурор» запросив для фігурантів «справи Веджіє Кашка» умовні терміни. 
  • 17 квітня «Київський районний суд» Сімферополя засудив фігурантів «справи Веджіє Кашка» Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Казима Аметова і Руслана Трубача до умовних термінів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine