Оголошені підозри посадовцям Міноборони, які закупили браковані бронежилети на 100 млн

Новини
Бронежилет «Корсар МЗс» Фото: temp3000.com

Слідчі Державного бюро розслідувань оголосило підозри п’ятьом високопосадовцям Міністерства оборони України у справі про закупівлю 11 тисяч неякісних бронежилетів для української армії на суму 100 млн. грн.

Про це на брифінгу в Києві повідомив керівник ДБР Роман Труба, повідомляє видання Українська правда.

«Розпочато оголошення підозри п’яти високопосадовців Міноборони. Саме ці високопосадовці були і є відповідальними за прийом та контроль якості речового майна під час його закупівлі та під час його виробництва. За попередньою змовою ці особи здійснили закупівлю неякісного речового майна для ЗСУ за завищеними цінами і такого, яке не відповідає технічним вимогам. Мова йде про бронежилети 1-4 класу захисту, які прострілюються», – сказав Труба.

Зокрема, підозри оголошено начальнику головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил України, генерал-майора Дмитра Марченка, а також чотирьом високопосадовцям головного управління – заступникам управлінь і начальнику відділу.

За словами керівника ДБР, всі вони знали про закупівлю неякісних бронежилетів, проте продовжували організовувати нові закупівлі.

Як повідомили у Генпрокуратурі України, п’ятьом посадовим особам Міноборони оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.3 ст.426 (бездіяльність військової влади, вчинена групою осіб за попередньою змовою) КК України.

«Посадовець Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України, ймовірно діючи умисно та за попередньою змовою з ще чотирма посадовцями вказаного управління, з квітня 2019 року по червень 2019 року всупереч інтересам служби не виконали дії, які вони повинні були виконати, що призвело до закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар МЗс-1-4» в кількості 11 тисяч на загальну суму близько 100 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Як вказали у Генпрокуратурі, на даний час досудове розслідування триває, вирішується питання про обрання вказаним особам міри запобіжного заходу тримання під вартою.

Нагадаємо:

  • В кінці червня ДБР провело 40 обшуків у посадовців Міністерства оборони у справі про закупівлю за завищеними цінами речей для Збройних сил України. Збитки для держави оцінили у 100 млн грн.
  • 9 липня 2019 року ДБР оприлюднило розмови працівників Міністерства оборони, які закупили бронежилети Корсар М3с 1-4 класу захисту і при цьому знали, що вони прострілюються і не відповідають технічним вимогам.