Норвегія та Велика Британія вилучили російські навігаційні карти на води України зі своїх каталогів

Міжнародні гідрографічні організації PRIMAR (Норвегія) та IC-ENC (Велика Британія) вилучили російські морські електронні навігаційні карти (ЕНК) на води України зі своїх каталогів. Російська Федерація незаконно реалізовувала ці карти на територію України, чим створювала загрозу мореплавству в Чорному та Азовському морях.

Морський режимний район навколо окупованого Криму Фото: hydro.gov.ua

Про це повідомляє міністерство інфраструктури України з посиланням на главу відомства Владислава Криклія.

Він пояснив, що російські карти на територію України розпочали виробляти та реалізовувати на міжнародному ринку ще в 2008-2012 роках. Однак ситуація загострилась після анексії Криму.

У липні 2019 року Державна установа «Держгідрографія» державної служби морського та річкового транспорту України звернулась до Регіональних центрів електронних карт Міжнародної гідрографічної організації PRIMAR (Норвегія) та IC-ENC (Велика Британія) з вимогою, щоб вони припинили реалізацію ЕНК російського виробництва на води України.

Криклій зазначив, що завдяки роботі Держгідрографії, було досягнуто принципового результату.

«Регіональні центри електронних карт Міжнародної гідрографічної організації PRIMAR (Норвегія) та IC-ENC (Велика Британія) вилучають російські карти зі своїх каталогів задля забезпечення безпеки судноплавства в Азовському і Чорному морях та дотримання і виконання резолюції Генасамблеї ООН А/Res/68/262. Ми вдячні міжнародному співтовариству за підтримку України. Анексія Криму, незаконне будівництво та експлуатація мосту у Керченській протоці – ці дії Російської Федерації не тільки порушують суверенітет та територіальну цілісність України, а й створюють загрози у забезпеченні безпеки судноплавства в Азовському і Чорному морях. Ми сподіваємось на подальшу увагу всіх країн світу до цієї проблеми», – зазначив міністр інфраструктури України.

Керівник Гідрографічної служби Сполученого Королівства Великобританії Тім Лоув у своєму листі до Держгідрографії зазначив, що Сполучене Королівство і українські партнери з Європейського Союзу не визнають незаконної анексії Криму Росією.

«Гідрографічна служба Сполученого Королівства (UKHO) є агенцією, що підпорядковується урядові Сполученого Королівства та дотримується політичного курсу, який ґрунтується на курсі ЄС щодо невизнання контролю Росії над Кримом. Курс ЄС передбачає, що держави-члени, міжнародні організації та спеціалізовані агенції не визнають жодної зміни статусу Криму або чорноморського портового міста Севастополь та утримуються від дій або відносин, які можуть тлумачитись як визнання (відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» (А/Res/68/262)). Політика уряду Сполученого Королівства залишиться незмінною після виходу Сполученого Королівства з Європейського Союзу», – вказав Тім Лоув.

Таким чином Держгідрографія почала реалізовувати свою ініціативу по створенню морського режимного району навколо окупованого Криму, що забороняє захід суден в усі порти півострова.

Нагадаємо:

  • У серпні 2019 року Держгідрографія України ініціювала створення морського режимного району навколо окупованого Криму, щоб заборонити заходити судам в усі порти півострова, закритих Україною для міжнародного судноплавства.
  • У вересні Держгідрографія закликала президента та Кабінет міністрів ініціювати примусовий переговорний процес з Росією щодо встановлення морського кордону між Україною та РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine