Пестициди з села на Херсонщині вивезуть на утилізацію до Франції

Представники французької компанії S.I. Grоup Сonsort Ltd планують перевезти до Франції та утилізувати 65 тон шкідливих пестицидів, що вже 10 років зберігаються поблизу села Дніпровське Білозерського району Херсонської області, на території якої до сьогодні складована четверта частина небезпечних отрутохімікатів від загальної кількості в Україні.

Фото: kherson.ipc.org.ua

Про це кореспондентам сайту IPC-Херсон повідомив представник французької компанії Філіп Мюза.

За його словами, зараз наразі ведуться підготовчі роботи та наступним етапом буде транспортування пестицидів до Франції.

«Зараз ми робимо аналізи хімікатів, щоб встановити достеменно їх склад для подальшої утилізації. Нашим завданням на сьогодні є перевірка наявності тих чи інших мікроелементів в пестицидах, щоб зрозуміти як само їх доведеться переробляти», – сказав Мюза.

Транспортування та переробка хімікатів, за даними порталу публічних закупівель ProZorro, обійдеться обласному бюджету у 6 мільйонів гривень. Загалом на території області зберігається приблизно 2 тисячі тон пестицидів та дусту – четверта частина від загальноукраїнської кількості.

Найбільше контейнерів зі шкідливими хімікатами розташовано в Генічеському та Каланчацькому районах. Через незадовільні умови їх зберігання не виключено потрапляння пестицидів у підземні води, що згодом може викликати хвороби місцевого населення.

«Гарантія на контейнери для зберігання хімікатів давалась на 100 років, але за умов належного зберігання. Так, як на Херсонщині ці умови не дотримувались, вже через 10-15 років ці ємності прийшли в негідність, що загрожує здоров’ю місцевого населення», – розповів кореспондентам сайту екоактивіст Володимир Шелудько.

Екоактивіст Володимир Шелудько Фото: kherson.ipc.org.ua

За інформацією заступника голови Херсонської облдержадміністрації Сергія Козира, до кінця року з Херсонщини планують вивезти 110 тон пестицидів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine