Путін з Бразилії посварив Порошенка і відмовив Зеленському

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не може бути іншого закону про особливий статус Донбасу, а у закону нинішнього за Мінськими угодами в кінці року закінчується термін дії. За його словами, цю вимогу не виконав президент Петро Порошенко. Путін також виключив можливість зустрічі з президентом Володимиром Зеленським до зустрічі в «нормандському форматі».

Про це Володимир Путін заявив під час прес-конференції за підсумками саміту BRICS в Бразилії.

Про Порошенка:

«Ми чуємо від перших осіб України, що може бути прийнятий інший закон про особливий статус Донбасу. Якщо буде прийнято щось таке, що не узгодять із «ЛНР» і «ДНР», тоді все вмить зайде у глухий кут. Адже весь сенс формули Штайнмаєра, яка не несе ніякого змісту і є просто інструментом імплементації закону про особливий статус після проведення муніципальних виборів… Там же нічого немає змістовного. Це просто формула, причому така, що не в повній мірі відповідає Мінським угодам, але ми пішли на це. Це компроміс із нашого боку. Ми погодилися, аби тільки хоч щось було, щоб рухатися вперед. Для чого потрібна ця формула, якщо не буде самого закону про особливий статус? Адже нам формула потрібна для імплементації цього закону. І ще дуже важлива обставина. 31 грудня завершується термін дії закону про особливий статус на Донбасі. Якщо він не буде продовжений… Взагалі-то колись європейські партнери ставили питання про те, щоб – і прямо просили про це Україну – зробити цей закон безстроковим. Не на рік, не на два, не на три. Свого часу Порошенко погодився з цим, сказав «так, ми маємо це зробити і ми це зробимо». Так нічого і не було зроблено. 31-го грудня закінчується термін. Далі що? Що ми будемо обговорювати в нормандському форматі? Це взагалі ключове питання».

Про Зеленського:

«Про зустріч до «нормандського формату» мова не йде, оскільки ми домовилися, що будемо зустрічатися в «нормандському форматі». Якщо вже будемо зустрічатися, то чого ж нам метушитися і бігати тут на непідготовлені зустрічі? Я думаю, в цьому ніхто не зацікавлений. Ні я, ні президент Зеленський. Ми ж маємо вийти з якимось результатом. А так ми з ним на контакті, розмовляємо по телефону. Повний контакт із ним є… Окрім нормандського формату, механізму немає, і нічого іншого не передбачається».

  • Колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що намагається організувати особисту зустріч президентів України і РФ Володимира Зеленського та Володимира Путіна.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine