На Херсонщині реалізують пілотний проект територіальної оборони за естонською моделлю

Новини

У Херсонській області запустять пілотний проект територіальної оборони за естонською моделлю.

Про цеповідомив міністр оборони України Андрій Загороднюк на своєму каналі у Telegram.

«Разом з міністром оборони Естонії Юрі Луйком ми підписали декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері територіальної оборони. По суті, ми зараз у процесі розробки актуальної і сучасної Концепції територіальної оборони України, для чого вивчаємо всі найкращі практики. І досвід створення Естонської спілки оборони тут буде неоціненний», – заявив міністр.

За ініціативою голови Херсонської облдержадміністрації Юрія Гусєва було укладено домовленість про запуск пілотного проекту за естонською моделлю в Херсонській області. Очікується, що проект дасть змогу зрозуміти, які підходи до організації територіальної оборони будуть ефективніші в українських умовах.

У свою чергу Міністерство оборони Естонії повідомило, що міністри оборони Естонії та України підписали у вівторок у Таллінні спільну декларацію, в якій Естонія запропонувала Україні поділитися своїм досвідом створення територіальної оборони.

«Практична допомога Естонії в розвитку оборонного потенціалу України триватиме. Вона охоплює низку сфер, зокрема обмін досвідом у сфері військової медицини, реабілітації та зміцнення кіберзахисту. Сьогодні ми також підписали декларацію про наміри, про готовність поділитися досвідом Естонії щодо створення територіальної оборони та залучення до неї добровольців», – заявив міністр оборони Естонії.

«Ми рішуче підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України та закликаємо Україну продовжувати реформи у сфері безпеки», – наголосив Луйк.

Естонія також продовжить підтримку формату співпраці між Україною та НАТО.

26 листопада в рамках офіційного візиту президенти України і Естонії підписали спільну заяву про співпрацю, в якому Естонія підтверджує підтримку суверенітету і територіальної цілісності України з Кримом і Донбасом.

Сторони також домовилися активізувати двостороннє співробітництво на міжнародній арені, особливо під час непостійного членства Естонії в Раді Безпеки ООН в 2020-2021 роках.

Фото: facebook/Андрій Загороднюк

Фото: facebook/Андрій Загороднюк

Фото: facebook/Андрій Загороднюк

Фото: facebook/Андрій Загороднюк

Фото: facebook/Андрій Загороднюк

  • 8 мая 2019 года президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 7 травня 2019 року «Про заходи щодо зміцнення обороноздатності держави».
  • В грудні 2017 року у Херсонській області відбулися заняття підрозділів територіальної оборони області.