Замовчування Зеленським теми Криму на саміті стане подарунком для РФ – Чубаров

Відсутність згадки Криму в розмові з Путіним під час нормандського саміту буде сприйматися як згода України з анексією.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу Фото: investigator.org.ua

Про це повідомив глава Меджлісу кримскотатарського народу Рефат Чубаров в інтерв’ю «Голосу Америки».

«У нас є велика тривога з цього приводу. Якщо ще в жовтні президент України Володимир Зеленський говорив про те, що в ході зустрічі» Нормандської четвірки» він обов’язково скаже про необхідність повернення як Криму, так і Донбасу, то останнім часом в його риториці слово «Крим» у зв’язку з «Нормандською зустріччю» зникло», – зазначає Чубаров.

За його словами, президент України Володимир Зеленський не готовий виконати свою обіцянку щодо Криму.

«Нас це дуже хвилює, тому що ми розуміємо, що саме по собі відсутність згадки Криму, замовчування про Крим Путіним буде сприйматися як подарунок, як згоду на те, щоб йому далі вже максимально закріплювати за собою Крим. І навіть якщо хтось буде заперечувати, то він буде посилатися на цю зустріч і говорити: «Слухайте, ви ж самі цього особливо й не хотіли», – додає глава Меджлісу.

Чубаров підкреслив, що кримськотатарський народ намагається донести свою точку зору президенту України.

Відзначається, що для РФ Крим перетворився в «військовий форпост».

«Саме завдяки Криму Росія максимально розширює свої можливості впливу на широкому просторі Азовського, Чорного і Середземного морів. Вже у всіх на це мали відкритися очі в зв’язку з подіями в Сирії», – упевнений політик.

  • Президент Володимир Зеленський на «нормандської зустрічі» 9 грудня представить позицію, яка буде будуватися на принципах захисту суверенітету і територіальної цілісності України, вимоги припинити вогонь і обміну полоненими.
  • Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав в «нормандському» саміті 9 грудня о столиці Франції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine