«Ціни на газ зменшилися, а тарифи – ні. Чому так?»: Зеленський провів нараду з опалення

Президент України Володимир Зеленський провів нараду, присвячену зниженню тарифів на опалення для населення.

«Ціни на газ зменшилися, а тарифи – ні. Чому так? Шукаємо шляхи, як знизити ціну і зробити так, щоб за грудень українці отримали менші квитанції за опалення», – написав Зеленський.

У нараді взяли участь прем’єр-міністр Олексій Гончарук, міністр енергетики Олексій Оржель, керівник Офісу президента Андрій Богдан і його заступниця Юлія Ковалів.

На нараді йшлося про те, що після зниження ціни на газ українці повинні отримати нижчі тарифи, але законодавчо сьогодні не можна міняти тарифи на опалення до травня 2020 року.

«Ми з ціною на газ впоралися. Для того, щоб тариф на тепло теж пішов вниз цієї зими, у нас є дуже короткий законопроєкт, який можна внести від президента як невідкладний, і ухвалення цього закону призведе до того, що у нас тариф для населення знизиться. На цю зиму ми вже захистили споживача від зростання тарифів, тому що традиційно він зростав. Уже не зростатиме», – зазначив Гончарук.

Зі свого боку заступниця голови ОП Ковалів нагадала, що повноваження щодо перерахунку тарифів у регулятора – Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, і це питання необхідно проговорити також з НКРЕКПУ .

«Ми ще не проговоривши з регулятором, зараз хочемо пропонувати президенту внести закон, і ще незрозуміло, чи призведе він до зменшення реального тарифу. Якщо регулятор нам теж скаже, що йому це важливо, то цей закон можна внести в робочому режимі через депутатів. У нас йде зараз, наприклад, законопроєкт про НКРЕКПУ, який нам потрібно до 1 січня ухвалити», – пояснила вона свою позицію щодо цього питання.

Гончарук на це вказав, що вносив би такий законопроєкт, який дозволить знизити тарифи вже в платіжках за грудень, від президента, бо Володимир Зеленський обіцяв, що тарифи будуть зменшуватися.

Прем’єр переконаний, що це можна здійснити «простим законопроєктом».

«Ми говоримо зараз про суть ідеї. У нас менша ціна на газ, в тарифі 80% ціни на газ, все просто. Потрібно сказати, що якщо ціна нижча, то необхідно, щоб тариф був нижчим. Це можна зробити простим законопроєктом, можна переписати, узгодити з регулятором, все ясно, «відхороводимо», – зазначив він.

Відповідаючи на питання Ковалів, на скільки знизиться тариф на тепло, Гончарук сказав, що за прогнозом Кабміну на 80-130 грн, що становитиме 10-15% від нинішнього показника.

Підводячи підсумок дискусії, Зеленський підкреслив: «Найголовніше – люди мають отримати платіжку за грудень, і там повинні бути вже зниження».

  • Кабмін планує затвердити страхову ціну на газ для населення в розмірі близько 7 тисяч гривень за тисячу кубометрів (з ПДВ та без урахування транспортування) з 1 січня 2020 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine