Санкції США проти «Північного потоку-2» торкнуться компаній, які прокладають труби у Балтійському морі

Новини
Судно-трубоукладач Audacia укладає трубопровід Nord Stream 2 на острові Рюген, Німеччина, 7.11.2018 Фото: Reuters

Обмежувальні заходи щодо проекту «Північний потік-2», які в сенаті Конгресу США мають намір включити до військового бюджету, торкнуться різних компаній, що беруть участь у будівництві трубопроводу, зокрема, прокладають труби у Балтійському морі.

Про це повідомляє німецьке видання Bild з посиланням на свої джерела і виступ на конференції з безпеки в Галіфаксі глави сенатського комітету з міжнародних справ Джима Ріша.

Зокрема, під санкції, які обмежать доступ європейських компаній на американський ринок, може потрапити швейцарська Allseas, яка спеціалізується на укладанні під водою труб і кабелів. Bild вказує, що під загрозою перебувають і кілька німецьких компаній, які працюють разом з російським Газпромом. За інформацією видання, обмеження можуть бути введені ще до католицького Різдва.

Про подібні наміри в кінці листопада повідомляло видання Defense News також з посиланням на Ріша. Він пояснив, що положення про санкції проти компаній, що беруть участь в «Північному потоці-2» буде додано до законопроекту про військовий бюджет США з тієї причини, що на підготовку окремого санкційного документа немає часу, з огляду на той факт, що трубопровід швидше за все добудують у найближчі кілька місяців.

Defense News передбачало, що санкції будуть близькі до документа «Про захист енергетичної безпеки Європи» і торкнуться, насамперед, тих компаній, які будуть надавати свої спеціалізовані судна для укладання труб. Однак співрозмовник Bild заявив, що метою є повне припинення будівництва. «Якщо ніхто нічого не буде робити, то ніхто і не постраждає», – додав він.

21 листопада віце-прем’єр РФ Дмитро Козак заявив, що «Північний потік-2» почне працювати в середині 2020 року.

Нагадаємо:

  • 31 липня 2019 року комітет у закордонних справах Сенату США проголосував за введення санкцій щодо компаній-учасників будівництва магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море «Північний потік-2» (Nord Stream 2).
  • Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини, з’єднавши постачальників у РФ зі споживачами в Європ. Новий трубопровід планується побудувати поруч з «Північним потоком». Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Засновником та власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту Nord Stream 2 AG є «Газпром» (MOEX: GAZP). В консорціум входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.