Втрати економіки України від агресії РФ становлять від $50 млрд до $150 млрд – Милованов

Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов оприлюднив статистику про втрати української економіки від агресії Російської Федерації й оцінку залишкової вартості об'єктів нерухомого державного майна на непідконтрольних територіях Донбасу й в анексованому Росією Криму.

«Прямі втрати у 2014-2015 роках становили 15-20% ВВП. За оцінками, загальні втрати становлять від $50 до $150 млрд (наприклад, Андерс Аслунд (аналітик Atlantic Council – ІФ) дає оцінку близько $100 млрд)», – написав Милованов на своїй сторінці в Facebook.

Він також повідомив, що оцінка залишкової вартості об’єктів нерухомого держмайна на непідконтрольних українському уряду територіях – Крим та окремі райони Донбасу – становить близько 85 млрд грн.

Міністр уточнив, що на території АР Крим і м. Севастополя зареєстровано 57,7 тис. об’єктів нерухомого державного майна залишковою вартістю 46 млрд грн; на території Донецької області – майже 120 тис. об’єктів нерухомого держмайна залишковою вартістю 33 млрд грн; на території Луганської області – майже 70 тис. об’єктів нерухомого держмайна залишковою вартістю 23 млрд грн.

«За оцінками Фонду державного майна, близько 70% державних активів на території Донецької та Луганської областей розташовані на непідконтрольних територіях», – додав Милованов.

  • У 2017 році Міністерство юстиції оцінило збитки від анексії Криму в 100 мільярдів доларів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine