«Депутата Госдумы» засудили в Україні до 14 років в’язниці за держзраду в 2014 році

«Депутата Госдумы» Світлану Савченко засудили в Україні до 14 років в'язниці за держзраду в 2014 році, коли вона була депутатом Верховної Ради АРК.

Про це повідомили в прокуратурі АРК.

«Заочним вироком Святошинського районного суду міста Києва до 14 років позбавлення волі засуджено колишнього депутата Верховної Ради АР Крим VI скликання Савченко Світлану Борисівну за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада)».

«За вчинення злочинів проти основ національної безпеки особи повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності і як приклад, депутата Світлану Савченко визнано винною у державній зраді та засуджено до 14 років позбавлення волі. Принциповим обов’язком прокуратури автономії при підтриманні публічного обвинувачення було довести вину та забезпечити невідворотність покарання» – зазначив Ігор Поночовний, прокурор АР Крим.

У суді прокуратура АР Крим довела вину депутата у вчиненні дій спрямованих на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості України, а саме надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.
Вироком суду встановлено, що Савченко брала участь у засіданнях Верховної Ради АР Крим на яких прийнято постанову «О независимости Крыма», згідно з якою створено нелегітимне державне утворення «Республика Крым», а також постанову «О правоприемстве Республики Крым». Ці дії в подальшому призвели до окупації півострова Крим.

Крім того, Світлана Савченко взяла участь у позачерговому засіданні незаконно створеного органу «Государственный Совет Республики Крым», чим забезпечила функціонування вказаного незаконно створеного органу, та своїм голосуванням у засіданні, на якому прийнято так звану «Конституцию Республики Крым», відповідно до якої «Республіка Крим стала невід’ємною частиною території Російської Федерації».

  • Прокуратура АРК направила до суду обвинувальні акти щодо двох колишніх депутатів Верховної Ради Криму, які звинувачуються в державній зраді. Мова йде про ексдепутатів Сергія Федоркіна і Олександра Овдієнко.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine